Ethereum Savunucusu Açıkladı: Bu Altcoinler Patlayacak!

Ethereum Savunucusu Açıkladı: Gelecek Yıl Bu Altcoinler Patlayacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum savunucusu Anthony Sassano, yakın zamanlı analizlerinde bu altcoinlerin gelecek yıl büyük bir patlama ile ön plana çıkabileceğini aktardı! İşte detaylar…

Ethereum destekçisi Anthony Sassano, Layer-2 altcoinlere dikkat çekti!

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere son birkaç ay içerisinde Layer-2 blockchain projeleri önemli bir artışa tanık oldu. Bununla beraber projelerin üzerinde inşa edilen bir dizi gelişme, projelerin değerini katlamaya devam ediyor. Tanınmış bir Ethereum savunucusu ve Ethereum odaklı bir medya kanalının kurucusu olan Anthony Sassano, geçtiğimiz günlerde önümüzdeki 6-12 ay içinde Layer-2 ekosisteminde yaşanacak teknik gelişmeleri açıkladı. Sassano, bu gelişmelerin önümüzdeki yıl kripto piyasasında tam anlamıyla bir “layer-2 yazı” yaşanmasının önünü açacağına inanıyor. Uzman isim, layer-2 rallisine öncülük edebilecek itici faktörleri şu şekilde açıklıyor:

Ethereum İyileştirme Teklifi (EIP) 4844: Sassano, EIP-4844’ün uygulanmasının rollup ücretlerini önemli ölçüde azaltmasının beklendiğini vurguladı. Bu yılın sonuna kadar hayata geçecek olan bu teklif, layer-2  çözümlerinde kullanıcılar ve geliştiriciler için en büyük sorunlardan birini ele alarak bunları daha erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirecek.

Temel Ana Ağ Genişlemesi: Temel ana ağın hayata geçmesiyle birlikte Ethereum ekosistemi potansiyel olarak milyonlarca yeni katılımcıyı bünyesine katmaya hazırlanıyor. Bu genişleme, daha fazla kullanıcı Ethereum tabanlı uygulamalarla etkileşime geçtikçe layer-2 çözümlerinin benimsenmesini ve kullanımını artıracaktır.

Ethereum İçin Son Dakika: Beklenen Haber Geldi!

Rollup’larda Genel İyileştirmeler: Rollup’larda yapılan sürekli geliştirmeler ve iyileştirmeler, genel kullanıcı deneyimini ve geliştirici ekosistemini iyileştirecektir. Bu gelişmeler, layer-2 çözümleriyle etkileşimleri kolaylaştıracak, cazibelerini ve işlevselliklerini daha da artıracaktır.

Layer-2’de Yeni Uygulamaların Başlatılması: Sassano, yenilikçi merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin, otonom dünyaların ve gerçek dünya varlıklarının rollup’lar, layer-2 ve layer-3 çözümlerinde tokenleştirilmesinin, beklenen rallinin arkasındaki itici güç olacağını öngörüyor. Bu uygulamalar yeni olasılıkların ve kullanım durumlarının kilidini açarak daha fazla kullanıcıyı layer-2 ekosistemine çekecektir.

Genel Piyasa Momentumu: Sassano, Layer 2 alanındaki spesifik gelişmelere ek olarak, 2024 yılında genel olarak potansiyel olarak sıcak bir piyasa öngörüyor. Bu tahmin kendi sezgilerine dayanıyor olsa da, gelecek yıl umut verici bir ” layer 2 yazı” kavramını daha da güçlendiriyor.

Uzman isim potansiyel ralli yapabilecek Layer-2 projeleri açıkladı

Uzman isme göre birçok faktör ile beraber Ethereum fiyatı önümüzdeki yıl muazzam bir patlama ile sonuçlanacak. Bununla beraber yükselişe geçebilecek layer-2 projeleri ise yatırımcıların dikkatini çekiyor. Uzman isme göre gelecek yıl patlayacak layer-2 projeleri şu şekilde:

  • Polygon (MATIC): En sağlam Layer-2 çözümü olarak lanse edilen Polygon, Nike, Adobe, Starbucks gibi önemli ortaklıklarla teknolojisini kullanan ve hatta eski ABD Başkanı Donald Trump’ın NFT’lerinin basılmasını kolaylaştıran bir dizi kripto projesine sahiptir.
  • Arbitrum (ARB): Arbitrum kısa süre önce, daha hızlı para çekme, gelecekteki geliştirmeler için yükseltilebilir akıllı sözleşme ve kurumsal açma ve kapama olasılığı dahil olmak üzere bir dizi yararlı parametre getiren yerel USDC lansmanı ile dalgalar yarattı.
  • Loopring (LRC): Açık kaynaklı, denetlenen ve gözetimsiz bir değişim protokolü olarak tanımlanan Loopring, merkezi olmayan borsalar oluşturmak için gizliliği artırmanın popüler bir yolu olan sıfır bilgi kanıtlarını kullanır.

Dikkat: Ethereum Fiyatı Alarm Veriyor! İşte Detaylar...

Sassano, tıpkı 2020’de görülen DeFi rallisinin temelinin 2018 ve 2019 ayı piyasası sırasında atılması gibi, 2022/2023’teki mevcut ayı piyasasının da 2024’teki potansiyel bir Layer 2 yazının temelini oluşturacağı sonucuna varıyor. Öte yandan benzer duyguları paylaşan daha geniş kripto topluluğu da teknik ilerlemeleri, ücretlerin düşürülmesini ve yeni uygulamaların başlatılmasını sabırsızlıkla bekliyor. Böylece Layer-2 blockchain’lerin artan etkisiyle çok ihtiyaç duyulan bir boğa koşusu için zemin hazırlanıyor. Her ne kadar yakın zamanda kripto para piyasası için pek bir tahmin yapılamasa da, uzman isim önümüzdeki yıl için oldukça umutlu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum Savunucusu Açıkladı: Gelecek Yıl Bu Altcoinler Patlayacak!