Ethereum Londra Güncellemesinin Tarihi Netlik Kazandı!

0 803

Ethereum geliştiricileri, madencilerin ısrarla karşı çıkmasına rağmen EIP 1559’un Temmuz ayında devreye alınmasına karar verilmişti. Bugün ise Londra güncellemesi olarak bilinen yükseltmenin, 14 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirileceği duyuruldu.

Yapılacak bu düzenleme ile birlikte, Ethereum işlemlerinin daha kullanıcı dostu olması planlanıyor. Bu güncelleme işlem ücretlerini azaltırken, piyasadaki toplam ETH arzını da azaltmayı planlıyor.

Hali hazırda Proof of Work (PoW) algoritmasını kullanan Ethereum’da, Temmuz ayında planlanan güncelleme gerçekleşirse Proof of Stake (PoS) algoritması devreye girecek ve doğal olarak ETH ihracı zamanla düşecek. EIP güncellemesi ile birlikte, fiyatların direkt olarak yükselmesi beklenmese de işlem ücretlerinin ciddi oranda azaltılması planlanıyor.

Özellikle son günlerde Ethereum ağında inanılmaz boyutlara ulaşan işlem ücretleri, kripto para topluluğu tarafından sıklıkla eleştiriliyor. İşlem ücretlerinin böylesine yüksek olması, kullanıcıları Binance Smart Chain gibi alternatif ağlara yöneltiyor.

Ethereum geliştiricileri, EIP 1559’u ağın sağlığı ve daha kullanılabilir hale getireceğini düşünmesinden dolayı bu konuda oldukça kararlılar ancak madencilerin gelirlerinin ciddi oranda azalacağından dolayı bu güncellemeye karşı çıkıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku