Ethereum Kurucusundan Elon Musk Yorumu: Düşman Toprakları!

552

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması, kripto piyasasindan farklı tepkiler çekmeye devam ediyor. Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, bu süreç hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Ethereum kurucusu: “Elon Musk karşıtları, düşman topraklarındaymış gibi hissedecek”

Bir tweet’te Buterin, Elon Musk‘ın Twitter’ı satın almasının en büyük sonucunun belirli bir politika değişikliği değil, kullanıcıların davranışlarındaki bir değişiklik olabileceğini belirtti. Buterin, Elon Musk’ın destekçilerinin büyük çapta moral kazanacağını, onu eleştirenlerin ise platformda büyük olasılıkla ötekileştirilmiş hissedeceğini tahmin ediyor. Yönetici, ayrıca bu görüşünün Musk’ın Twitter’ı satın almasını desteklemediği anlamına gelmediğini de açıkladı ve şunları ekledi:

Elon’un Twitter’ı satın almasının en büyük sonucu, platformda yapacağı değişiklikler değil, daha çok destekçilerinin cesaretlenmiş hissetmeleri ve karşıtlarının düşman topraklarında tartışıyormuş gibi hissetmeleri olabilir

Buterin, moral etkisinin şimdiden başladığını da sözlerine ekledi. Gözlemleri, özellikle son gelişmelerden çok uzak değil. Bu haftanın başlarında Twitter, bir altcoin projesinin kurucusu ile sorun yaşadı. DeFi platformu Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, Twitter’ın geçici CEO’su olarak atandığına dair bir tweet attıktan sonra platformda askıya alındı. Kripto piyasası katılımcıları, bu kararın çok sert olduğunu söyleyerek CEO’ya destek verdi. Bu tür eylemlerin Twitter‘da tam olarak yanlış olduğu ve değiştirilmesi gerektiği yönündeki görüşlerin ardından Kulechov’un hesabı eski durumuna getirildi.

Vitalik Buterin’den çarpıcı Rusya açıklaması

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ukrayna’yı işgal etmesi nedeniyle Rusya’yı bir kez daha eleştirdi. Buterin’in Rus hükümetine yönelik sevgisi, ülkenin Ukrayna ile devam eden savaşı durdurmayı reddetmesinin ardından aniden nefrete dönüştü. Buterin yakın tarihli bir röportajda, Başkan Vladimir Putin liderliğindeki Rus hükümetine hayran olduğunu belirtmişti. Yönetici, başkan Putin’e olan sevgisi nedeniyle  beş yıl önce Rusya başkanı ile bir araya gelmişti. Buterin şunları söyledi:
Putin ile beş yıl önce görüştüm. Liderlerle konuşmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Putin’le konuştum..! Bir noktada Tayvan başbakan yardımcısı ile görüştüm, Singapur hükümetindeki insanlarla konuştum, Kanada, Birleşik Krallık ve birçok ülkedeki yöneticilerle de konuştum!
Rusya Özel Birim Kurdu: Kripto Paralarda Anonimlik Kalkıyor!
 
Vitalik, Başkan Putin’e ve Rus hükümetine duyduğu sevginin yok olduğunu, insanları öldürerek ve şehirleri yok ederek Ukrayna‘yı işgal eden Rus hükümetinin artık düşmnı olduğunu vurguladı ve şunları ekledi:
Vladimir Putin’in Rus hükümeti şu anda düşmanlarımdan biri. Şu anda bombalanan şehirler var. Öldürülen binlerce kişi ve etkilenen milyonlarca hayat ve aileler var. Güzel bir ülke, Suriye’ye dönüşme riskiyle karşı karşıya. Savaş yakın zamanda bitmeyecek gibi. Asıl odak noktası, savaştan gerçekten etkilenen insanlara yardım etmek.

 

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku