Vitalik Buterin Ethereum İçin Yıl Sonu Fiyat Tahminini Açıkladı!

284

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bu yıl kripto piyasasında büyük heyecan yarattı. An itibariyle, ETH, yüzde 8 artışla 3.232 seviyelerini yeniden kazandı ve piyasa değeri 377 milyar doları aştı.

Buterin: Ethereum yıl sonunda 30 bin dolara ulaşacak!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, özellikle son Londra hardfork ve EIP-1559 güncellemesinden sonra ETH’nin geleceği konusunda aşırı iyimser. Buterin,  bugün verdiği bir röportajda ETH fiyatının mevcut seviyelerden 10 kat daha yüksek olmasını beklediğini söyledi. Yani, ETH fiyatı yıl sonuna kadar 30 bin dolarlık devasa bir seviyeye ulaşacak. Bu, Ethereum’un (ETH) dünyadaki tüm büyük teknoloji şirketlerinden daha büyük olmasını sağlayan 3 trilyon dolarlık şaşırtıcı bir piyasa değerine sahip olacağı anlamına geliyor.

Ethereum 2.0 geliştirme faaliyeti de yükselişte. Son Londra hardforku ve EIP-1559’un başarılı bir şekilde uygulanması, Ethereum 2.0’ın ana ağ uygulamasına yönelik büyük bir iliye yol açtı. Ethereum 2.0 ile stake edilen ETH sayısı 6,5 milyonu aştı. Yani şu anda Ethereum 2.0 mevduat sözleşmelerinde yaklaşık 20 milyar dolar değerinde ETH var. Ethereum için tüm zincir üstü ölçümler, ileride daha büyük bir ralliye işaret ediyor. Ve unutmamak gerekir ki, Etheruem (ETH), Cardano’ya (ADA) kıyasla kurumlar arasında tercih edilen bir seçenek olmaya devam ediyor.

 Cardano, Ethereum’u geride bırakabilecek mi?

Bu haftanın başlarında, Cardano ( ADA) fiyatı, piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olma yolunda hızla yükseldi ve şu anda ezeli rakibi Ethereum’un sadece bir sıra gerisinde. Ethereum katili Cardano, bir süredir ETH’nin statükosuna meydan okuyor ve gelecekte ağ kullanımı ve akıllı sözleşme işlevselliği açısından Ethereum’u geçmeyi hedefliyor.

Son zamanlarda, Cardano Blockchain’in Alonzo Purple test ağının uygulanması, Blockchain’de akıllı sözleşmelerin uygulanması için kapıları açıyor. Cardano kurucu ortağı Charles Hoskinson, ADA fiyatının yıl sonuna kadar 150 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Basın zamanında, Cardano’nun ADA’sı şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,45 dolar ve 77,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile işlem görüyor. Dolayısıyla, Cardano’nun Ethereum’u bu şekilde geçmesi kolay olmayacak! Ancak, oyun bundan sonra ilginçleşiyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku