Ethereum kritik seviyelerde 

0 0

Merhabalar… Kripto para piyasasında son dönemde yaşanan düşüş birçok coin ve altcoinlerin ana yükseliş trendinin altına gelmesine neden oldu. Oysa ki EthereumUSD bu konuda direniyor. Grafiğe baktığımızda ilk dikkatimizi çeken detay bu. Şimdi biraz daha detaylı inceleyelim. 

Yakın zamanda gördüğü 363.290 seviyesinden aşağı yönlü bir trend oluşturarak hareket eden EthereumUSD bu kısa vadeli birinci düşüş trendinin altında 318.610 dolar seviyesinden ikincil bir düşüş trendi oluşturdu. Grafiket bu trendleri 1 ve 2 no ile görebilirsiniz. Düşüş ana yükseliş trendinin biraz altına sarksa da fiyatlar şu an itibariye bu trendin hemen üzerinde oluşuyor. Bu kısmen olumlu. Çünkü fiyatların ana yükseliş trendi üzerinde kalma isteğini gösteriyor bu. Ancak ana yükseliş trendinin destek noktasından uzaklaşılamaması temkinli olmak gerektiğini gösteriyor. 

Sonuç olarak; ana yükseliş trendinin üzerinde kalınsa da uzaklaşılamaması olumsuz. Bir süre daha tren desteğinden uzaklaşılamaması güç kaybını beraberinde getirebilir. Bu da trendin aşağı kırılmasına neden olabilir. Böyle bir durumda ise ilk aşamada 197 dolar seviyesi ara destek noktası olmak üzere 187.810 dolar seviyesindeki önemli destek noktasına kadar bir gerileme beklenebilir. Olası yukarı hareketlerde ise grafikte gösterdiğimiz iki trendin direnç noktaları önemli olacak. Şu anki fiyatlar itibariyle 215 dolar seviyesi 1 no’lu trendin direnç noktası konumunda. Bu seviyenin kırılması kademeli de olsa 260 dolar seviyesindeki 2 no’lu trendin direncinin test edilmesini sağlayabilir. Ancak bir noktaya dikkat; EthereumUSD üzerindeki satış baskısının bitmesi ve yeni bir yükseliş trendinden bahsedebilmemiz için kesinlikle 260 dolar seviyesindeki 2 no’lu trend direncinin kuvvetli bir şekilde kırılması gerekiyor.  Bunun dışındaki yükselişlerin tepki hareketi niteliğinde olma olasılığı yüksek. Bu sebeple direnç noktalarında kar realizasyonlarıyla karşılaşma riski göz ardı edilmemeli.

Bol kazançlar
Soru ve görüşleriniz için: @MCobanAnaliz
Mehmet ÇOBAN

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku