Ethereum işlem ücretleri, Bitcoin i ilk kez gölgede bıraktı

0 0

2020 için Ethereum (ETH) madencilerine ödenen işlem ücretleri şu anda Bitcoin’in (BTC) iki katına yakın. Bu oran 146 milyon dolara karşı 276 milyon dolara ulaştı.

Coinmetrics tarafından yayınlanan bir grafik Ethereum ücretlerinin yılın ikinci yarısında nasıl dik bir yükselişe geçtiğini ve Compoundun token teşvikinin piyasaya sürülmesiyle oldukça yakından örtüştüğünü vurguluyor. Ethereumdaki kümülatif 2020 ücretleri 12 Ağustosta Bitcoin’inki ile eşitlendi ve o zamandan beri kırılgan bir yükselişe devam etti.

Bu Bitcoinin genel olarak herhangi bir ağ üzerinde geniş bir farkla hakim olduğu geçmiş yıllardaki işlem ücretlerindeki trendlerden belirgin bir değişikliğe işaret ediyor. 2019da Bitcoin aynı karşılaştırmada beşe bir avantajla çıktı.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre; faaliyet arttıkça ve ortalama işlem ücreti arttıkça toplam gelir hızla yükselmeye başladı. Ağustos ve Eylül arasında Ethereum önceki rekorları kırmaya başladı ve bazı katılımcılar için hızla kullanılamaz hale geldi.

Suçlu büyük olasılıkla merkezi olmayan finans ve verim çiftçiliğinin patlaması. Ancak stablecoin transferleri ve bazı iddia edilen saadet zinciri de Ethereumdaki blok alanı kullanımının önemli bir bölümünü oluşturuyor.

DeFi coşkusu yerleştikçe mevcut durum 2018de kripto piyasasında yaşananlara benzer şekilde bir şekilde azalacak gibi görünüyor.

Ethereum ücret gelirinin son birkaç ayda özellikle yüksek etkinlikli birkaç gün için blok ödüllerini kısaca aştığını belirtmek ilginç. Genel olarak ücretler mayıs ayından bu yana toplam ihracın yüzde 10undan fazlasına kadar istikrarlı bir şekilde arttı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku