Ethereum hashrate, 2020 de yüzde 30 arttı

0 1

Ethereumun hash rate’i 2020nin başlangıcından bu yana 187.369 GH/slik mevcut seviyelere yaklaşık yüzde 30 arttı. Bu da madencilerin Ethereum 2.0ın piyasaya sürülmesinden önce daha fazla yer aldığını gösteriyor.

ETH hash rate 2020de yükseldi

ETHnin hash rate bu yıla yaklaşık 147.405 GH / sde başladı. Aşağı yukarı yüzde 10 arttı ve o zamandan beri aynı olumlu trendle devam etti. Bu öğle saatlerinde ise hash rate 187.369 GH / sdir ve bu oran yaklaşık yüzde 27lik bir artışa işaret ediyor.

Doğal olarak yükselen hash rate daha güvenli bir ağ ve yüzde 51 saldırı olasılığı daha düşük anlamına geliyor. Çeşitli blockchain ağlarında bu tür saldırıları yürütmenin potansiyel maliyetlerini hesaplayan bir web sitesi Ethereumu tehlikeye atmak için gerekli miktarın saatte yaklaşık 140000 dolar olduğunu tahmin ediyor.

Bu ETHYİ bu ölçekte ikinci konuma yerleştirir ve sadece Bitcoine kadar uzanır. BTCNİN hash rate Mayıs ayında halvingden sonra düşmesine rağmen 1 saatlik bir saldırının maliyeti 430000 dolardan fazlaya işaret ediyor.

Son artışlara rağmen Ethereumun hash rate hala tüm zamanların en yüksek seviyelerinden önemli ölçüde daha düşük duruyor. 2018 yılının Mart ayından Ekim ayına kadar hash rate sürekli olarak neredeyse 250000 GH / snin üzerinde seyretti ve 9 Ağustosta sadece çekimser bir şekilde 300K GH/Sde zirve yaptı.

Ethereum 2.0 Bekleniyor

 

2020 uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0in piyasaya sürülmesini öngördüğü için ETH adına önemli bir yıl olacak. Bu yükseltme mevcut Proof Of Work konsensüs algoritmasından Proof Of Stake algoritma ağ geçişini görecek. Bunu uygulayarak şirket mevcut bazı güvenlik ve ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alma amacı taşıyor.

Projenin kurucularından Vitalik Buterin son zamanlarda Ethereumda çeşitli Layer 2 çözümlerinin piyasaya sürüldüğünü ortaya koyarken ETH 2.0 sürümünün kesin tarihi hala bilinmiyor.

Bu yıl piyasa değeri ile ikinci seri kripto para birimi için de oldukça olumlu bir fiyat oldu. ETH yeni yüzyıla yaklaşık 130 dolardan girdi ve şu anda 243 dolardan işlem görüyor. Bu Mart ayı ortasındaki Kara Perşembe günü 87 doların altına düşmesine rağmen yüzde90lık bir dalgalanmayı temsil ediyor.

Yıllık artışa rağmen yakın tarihli bir rapor varlığın fiyatının hala önemli ölçüde değer düşüklüğü olduğunu belirtti. Sonuç yatırımcıların ve madencilerin HODLing zihniyeti dahil olmak üzere birçok önemli metriğe dayandırıldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku