Bugün Günlerden Ethereum EIP-1559! ETH Fiyatı Ne Yönde Etkilenecek?

91

Ethereum (ETH)  fiyatı ivme kazanarak, 2.400 dolardan 2.700 doların üzerine etkileyici bir çıkış yaptı. Piyasadaki uzun süren durgun süreci göz önünde bulundurduğumuzda, ETH istikrarlı bir fiyat hareketi sergiledi. 2.800 dolar seviyesine kadar yaklaşan ETH, tekrar düzeltme yaşadı. An itibariyle, Ethereum 2.700 dolar civarında işlem görürken, boğalar fiyatı 3 bin dolara doğru taşımak için şiddetli bir mücadele veriyor. Kısa vadeli teknik göstergelerin çoğu yükselişe geçti ve bu da alıcıların üstünlüğün olduğunu gösteriyor. 2.400 dolar’dan başlayan son yükseliş, yatırımcıların devrim niteliğindeki bir gelişme olarak adlandırdıkları Londra hard fork güncellemesinden kaynaklanıyor.

 Fiyat nasıl etkilenecek?

Ethernode’lara göre, çok beklenen Londra hard fork’una sadece saatler kaldı. 12.965.000 blokta gerçekleşmesi gerekiyordu. Ethereum Blockchain’deki düğüm operatörleri güncelleme için hazırlanıyor ve ethernode’lar yüzde 75’inin hazır olduğunu onaylıyor. Ethereum London Hard Fork, esas olarak, güncellemenin ağa getireceği beş tekliften biri olan EIP-1559’u uygulamak için çok önemli. EIP-1559, bir temel ücret mekanizması üzerinde çalışması son derece fahiş olan işlem ücretlerini azaltmayı amaçlar. Kullanıcıların artık işlemlerine öncelik vermek için daha fazla ödeme yapmasına gerek kalmayacak. Buna ek olarak, toplanan ücret geri alınamayan bir cüzdana gönderilecek ve burada yakılacak.

Güncellemenin fiyatı nasıl etkileyeceğine dairsorulan sorunun kesin bir cevabı yok aslında. Bir açıdan, taban ücretin uygulanması, zamanla daha fazla ETH’nin yakılacağı anlamına geliyor. Fakat, diğer yandan da madenciler daha az ödül alacak ve bu da Ethereum’un geleceğini şüpheli hale getiriyor. Giderek azalan arz nedeniyle para biriminin fiyatını artırabilecek deflasyonist etkiyi inkar edemeyiz. Hardf ork bugün gerçekleşiyor Şu anda, Ethereum fiyatı haberlere bir miktar tepki vermiş durumda ve genel piyasa hissinine göre daha iyi bir performans sergiliyor.

Ethereum fiyat analizi!

2.800 dolara yakın bölgelerdeki artışın ardından, Ethereum 2.700 dolara geriledi. Alıcılar esas olarak Ethereum’u 2.800 doların üzerine çekmeye odaklanmış durumda. Belki de bu seviyede, 3 bin doların üzerindeki fiyat hareketini desteklemek için büyük satın alma siparişleri tetiklenebilir. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesinin bir yükseliş dürtüsü olduğunu anlamakta fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
 

Ether, bu satın alma çağrısını 20 Temmuz’dan bu yana sürdürüyor, ancak yükseliş trendi MACD’nin ortalama çizginin üzerine çıkmasıyla doğrulandı. Bu gösterge pozitif bölge içinde yukarı doğru hareketle devam ettiği sürece, boğalar üstünlük elde edecek. Alıcılar ayrıca, tercihen 3 bin dolara kadar olan görevi rahatça yerine getirmelerini sağlayacak olan 2.700 dolardan daha yüksek bir destek sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku