Analistlerin Ortak Görüşü: Ağustos Sonunda Bitcoin 60 Bin Dolara Ulaşacak!

40

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC),  2021’de altın dönemlerinden birini yaşadı. Bu yılın başlarında analistler, yatırımcılar ve trader’lar, boğaların yeni ulaşılan fiyat seviyelerini sürdürme yeteneklerine güveniyorlardı ve yılın ilk çeyreği için durum böyle oldu.

Zincir üstü veriler toparlanmaya başladı

Bitcoin’in fiyatını düşüren ayı piyasası, altcoin piyasasında hala izlerini taşırken, piyasadaki birçok analist Bitcoin’in 2021 sonunda nihai hedef olan 100 bin dolar seviyesine ulaşmasını umut ediyorlar.  Piyasada yaşanan uzun süreli durgun piyasaya rağmen, Ağustos farklı geçecek gibi görünüyor ve kesin olmak gerekirse bir boğa koşusu bekleniyor. Analistler, Ağustos’u Bitcoin’in, boğa koşusunun ikinci ayağına devam edeceği bir ay olarak nitelendiriyorlar.

Teknik çizelgelere bakıldığında, Bitcoin, sonunda 40 bin dolar seviyesini geçmeyi başardı. Bugün, bu kritik seviyenin altına düşmesine rağmen, BTC zincir üstü verileri sağlam görünüyor ve somut toparlanmalar başladı. Beklendiği gibi, korku ve açgözlülük endeksi uzun zamandır ilk kez yükselişe geçti; Bu, BTC fiyat hareketinin görünümünün büyük ölçüde sürekli bir yukarı yönde ilerleyeceği anlamına geliyor. Ayrıca, Bitcoin hashrate’i de toparlanmaya başlarken, madenci gelirlerinde de artış kaydedildi.

Bitcoin için kurumsal yatırım devam ediyor!

Kurumlar piyasaya girdiğinden beri Bitcoin alımını tamamen bırakmadılar. Bazı kurumlar ayı piyasası sırasında  Bitcoin alımlarına ara vermiş olsa da, geçen ay büyük Bitcoin alımlarla geri döndüler. Bu tek başına BTC fiyatını yükseltmese de, piyasanın güven kazanması açısından önem arz ediyor. Öte yandan zincir üstü analize göre madencilerden ve uzun vadeli balinalardan Mayıs ayından bu yana birikim yaptığı görülüyor. Bu nedenle, şu anda BTC piyasasının temel durumunun aşırı derecede yükselişte olduğunu ve bu sefer 60 bin doların BTC için bir sorun olmayabileceğini söylemek güvenli. Bu arada, Lex Moskovski’nin belirttiği gibi ılımlı satışların hâlâ devam ettiğini akılda tutmak önemlidir. Analist şunları ekledi:

Bazı uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları, LTH-SOPR’nin iki gün boyunca bu yılın en düşük seviyesine ulaşmasının gösterdiği gibi minimum karla bu sıçramaya satış yapıyor. Hala 41 bin dolar’da olmamızın nedenlerinden biri de bu. İnançsızlık.

Bitcoin (BTC) Dünya Finans Tarihinde Yeni Bir Rekor Kırmayı Başardı!
 

Şüpheciler hala kötümser tablolar çizerken, boğalar, BTC’nin 40bin doları aşarak yoluna devam edeceğinen emin. Bitcoin analisti ve şüpheci CryptoWhale şunları söyledi;

Bu boğa tuzağının dikkat çekici yanı, Bitcoin yatırımcılarının yüzde 99’unun şu anda hala bir boğa piyasasında olduğumuzu düşünmesidir. Herkesin aklını yitirdiği bu sahte rallilere ayı piyasalarında çok sık rastlanır. 2018 Bitcoin balonu sırasında neredeyse her ay onları gördük.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku