Ethereum Fiyat Tahmini: Teknik Analiz ve Kritik Direnç Noktaları!

139

Ethereum (ETH) 3.336 dolardan işlem görüyor ve Pazartesi günü, fiyat hareketi çoğunlukla durgundu. Boğalar 3.400 dolardaki direnç noktasını geçip, 4 bin dolara ulaşamadı.

Ethereum 3 bin dolar seviyesine düşebilir

Bitcoin 50 bin doların üzerinde çıkmayı başardı ancak an itibariyle tekrar bu seviyenin altına düştü. BTC, aynı temel seviyenin altındayken bir düzeltme de görünüyor.  Ethereum ise 3.300 doların üzerindeki toparlanmanın ardından 3.400 dolar ve 3600 dolar dirençleri ortaya çıktı. Bununla birlikte, bu seviyeler, yüzde 61.8 Fibonacci seviyesi nedeniyle hala ufukta. Ancak, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) büyük bir düşüş görünümüne sahip.

Bu teknik endeks, bir varlığın trendini takip eder ve ivmesini hesaplar. Ortalama çizgiye geri çekilme, satıcıların çekiş kazandığı anlamına gelir. Düşüş anlatımı, 12 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) 26 günlük EMA’nın altına düştüğünde sunulan yakın tarihli bir satış sinyali ile vurgulandı. Bu arada, Ethereum için desteğin 3.200 dolarda olması bekleniyor, bu da boğaların piyasadaki konumunu güçlendiriyor ve böylece Ethereum’un yükseliş trendini sürdürüyor. Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) kademeli olarak aşırı alım bölgesine doğru hareket ettiğini ve yükseliş tutuşunun daha sıkı hale geldiğini söyyeleyebiliriz.

Teknik analiz

yüzde 61.8 Fibonacci seviyesinin üzerinde bir günlük kapanış, Ethereum fiyat hareketini 3.400, 3.600 ve 4.000 bin dolar seviyelerine çıkarma görevinde çalışırken boğaların ayılara karşı gücünü geri kazanacaktır. 50 Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) aynı zaman diliminde 100 SMA’nın üzerine çıktığını ve potansiyel yukarı yönlü fiyat hareketini doğruladığını görebiliriz. ETH yatırımcıları, EIP 1559 güncellmesi ve ağdaki büyüme ile birlikte fiyatın kısa vadede yeni bir ATH’ye ulaşmasını bekliyorlar. Güncelleme sonrasında ağda yer alan bir blok, tarihte ilk kez deflasyonist bir yapıya büründü. EIP-1559, Ethereum ağındaki mevcut planlar düşünüldüğünde esasen oldukça küçük bir güncelleme. 2022’nin başında tamamlanması ümit edilen ve ağın tüm altyapısını elden geçirecek olan Ethereum 2.0 çok daha büyük bir merakla bekleniyor.

Ethereum verileri

Ethereum verileri: 3.336 dolar

Trend: Ayı

Volatilite: Düşük

Destek: 3.200  ve 3 bin

Direnç: 3.400 ve 3.600 dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku