Ethereum fiyat analizi

0 0

Ethereum fiyatı ABD Doları karşısında 175 ve 180 dolar  seviyelerinin üzerinde olumlu işaretler gösteriyor. Bitcoin fiyatı yükseliyor ve kilit 10 bin dolarlık direnç alanını tekrar ziyaret etmesi muhtemel.

Saatlik ETH / USD grafikte 183 dolar  civarında destekle yükselen bir kanal çizgisi bulunuyor. Kurun yükselmeye devam etmesi muhtemel ve yakın vadede 190 dolar  ve 192 dolar  direnç seviyelerini kırabilir. Ethereum fiyatı ABD Doları karşısında olumlu işaretlerle yükselirken bitcoin 10 bin dolara yaklaşıyor. ETH fiyatının 200 dolara çıkması için 190 doları aşması gerekiyor.

Ethereum fiyat analizi

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Ethereumda 175 dolar  ve 180 dolar direnç seviyelerinin üzerinde keskin bir yükseliş oldu. Daha sonra olumsuz bir düzeltme yapıldı ancak fiyat 175 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde teklif vermeye devam etti.

Benzer şekilde bitcoin fiyatı 10 bin dolar seviyesinin üzerine yükseldi ve kısa süre önce düzeldi. Bununla birlikte BTC de destek buldu ve 10 bin dolarlık direnç alanına doğru yeniden tırmanıyor.

Ethereum yeni bir artışa başlamadan önce son düşük seviyede 175 dolar  civarındaydı. 180 dolar  ve 182 dolar  direnç seviyelerini kırdı. Dahası aşağı yönlü hareketin yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde bir düşüş söz konusu oldu.

Fiyat ayıların güçlü bir mücadele gösterdiği 190 dolar  direnç seviyesini test etti. Ek olarak aşağı yönlü hareketin yüzde 618 Fib geri çekilme seviyesinin 199 dolardan 175 dolara dönüştüğü düşünülen alada direnç gösterdiği görülüyor.

Bu nedenle 190 dolarlık direncin üzerinde bir kırılma önümüzdeki oturumlarda daha fazla kazanç için kapıları açması muhtemel. Bir sonraki büyük direniş 198 dolar ve 200 dolar  seviyelerine yakın. Orta seviye bir direnç 194 dolar  ya da aşağı yönlü hareketin yüzde 76.4 Fib geri çekilme seviyesi 199 dolardan 175 dolara düşüyor.

Aşağı yönde ise 180 dolar seviyesine yakın birçok destek var. Ayrıca saatlik ETH / USD grafikte 183 dolar  civarında destek ile yükselen bir kanal var. Olumsuz bir kırılma olması durumunda fiyat 100 saatlik SMA veya 175 dolar  desteğini test edebilir.

Grafiğe bakıldığında Ethereum fiyatı açıkça 185 doların üstünde sabit bir şekilde yükseliyor. Bu fiyatın daha da yukarılara çıkması için 190 dolar  direnç seviyesini kırması gerekiyor. Olmazsa yakın vadede 175 dolarlık destek alanına yönelik bir başka olumsuz yönde düzeltme ihtimali daha var.

ETH Teknik Göstergelere gelince

Saatlik MACD – ETH / USD için MACD yükseliş bölgesinde yavaş yavaş ivme kaybediyor.
Saatlik RSI – ETH / USD için RSI daha düşük bir seviyeye yaklaşıyor ve 50 seviyeye yaklaşıyor.
Ana Destek Seviyesi – 180 dolar 
Ana Direnç Seviyesi – 190 dolar 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku