Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) Fiyat Analizi: İzlenecek Kritik Seviyeler!

19

Kripto para piyasası genel olarak konsolidasyonda aşamasında ancak ayıların üstünlüğü var gibi görünüyor. Bitcoin (BTC)’in yakın zamanda 36 bin doların üzerinde reddedildiğini ve şu anda 34 bin doların üzerinde destek aradığını belirtmekte fayda var. Benzer şekilde, Ripple 0,7 doların üzerindeki yükseliş trendini sürdüremedi ve şu anda 0,67 dolardan işlem görüyor. Kripto varlıklarının geri kalanı küçük tek haneli kayıplar veriyor. Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) ise yeşil renkte.

Ethereum fiyat analizi

Ethereum, 2.300 doların biraz altında bir reddedilmesinden sonra 2.200 doların üzerine çıkmak için çabalıyor. 1.800 dolar’a kadar olan kayıpların ardından başlayan V şeklindeki toparlanma, düşüş baskısına rağmen devam ediyor.

Yukarı yönde, Ether, 2.400 doların üzerinde kazançların önünü açmak için 200 Basit Hareketli Ortalama’daki (SMA) direncin üstesinden gelmelidir (Haziran’daki eski destek). Boğaların gözlerinin yakın vadede 2.650 dolarda bariyerde olduğunu unutmayın. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD), küçük olmasına rağmen bir yükseliş dürtüsüne sahip. Ancak, yükseliş trendi, trend ivme göstergesinin pozitif bölgeye geçmesiyle doğrulandı. 2.100 dolarlık destek, yaklaşmakta olan yükseliş trendi için çok önemli olmaya devam ediyor.

Solana fiyat analizi

Solana, Avrupa oturumu başladığında Perşembe günü yeşil renkte kalan birkaç kripto varlık arasında yer alıyor. CoinGecko tarafından sağlanan veriler, büyük bir teknik kırılmanın eşiğindeyken SOL yüzde 5’lik bir artışla 34 doların üzerinden işlem görüyor


Dört saatlik grafiğe bakıldığında, yükselen bir üçgen modeli, fiyatın yüzde 39’luk bir potansiyel yükseliş ile 50 dolar’a yükselebileceğini gösteriyor. Bu model, bir varlığın trendinde oluştuğu her yerde oldukça yükseliş gösterir. Bununla birlikte, trader’lar fiyat yatay çizgi (x ekseni) direncini aştığında gerçekleşecek olan yükseliş trendini teyit etmek için beklemelidir. Bu kırılmaya işlem hacminde bir artış eşlik edecek ve zorlu bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret edecek. Bu arada, Solana (SOL)’ın ani yükselişi 200 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile sınırlandırılıyor. Bunun üzerinde işlem yapmak, jetonu üçgen direncinin üzerinde destekleyebilir. Aşağı yönde, 100 SMA anında destek sağlar, ancak kırılırsa, diğer çapa seviyeleri 50 SMA ve 26.5 dolardadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku