Ethereum çıkış yolunu arıyor

0 0

Ethereum dolar karşısında 152 dolar ve 155 dolar seviyelerinde güçlü bir dirençle karşılaşıyor. Fiyat 142 dolar destek alanının üzerinde konsolide olmuş gibi.
Saatlik ETH / USD griğinde 150 dolar civarında direnç gösteren yeni bir yükseliş eğilimi çizgisinin olduğu görülüyor.

Fiyatın birkaç puan düşmesi söz konusu olabilir. Ancak 155 dolar seviyesini ETH’nin aşması için başka bir girişimde bulunma olasılığı yüksek gibi görünüyor.

Ethereum fiyatı dolar ve Bitcoin karşısında iyi bir toparlanmanın ardından bir aralıkta işlem görüyor. ETH fiyatının güçlü bir yükselişe geçmesi için 155 dolar direncinin üstüne çıkması gerekiyor.

Ethereum Fiyat Analizi

Dün Ethereumda 132 dolar seviyesinden bir çıkış başladı. ETH fiyatı 140 dolar ve 142 dolar direnç seviyelerinin üzerinde yükselmeye çalıştı ve bu seviyeleri geçti.

Fiyat 150 dolar seviyesinin üzerinde işlem gördü ve 152 ve 155 dolar direnç seviyelerinin üzerinde devam etmek için mücadelesini sürdürdü. 152 dolar civarında bir yüksek seviye oluştuğunu ve fiyatın şu an 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem gördüğünü görüyoruz.

Son zamanlarda 150 dolar seviyesinin altında bir dezavantaj söz konusu. Ayrıca fiyat son iyileşmenin yüzde 236 Fib geri çekilme seviyesini 132 dolardan 152 dolara yükseltti.

Ancak 144 dolar bölgesinde yer alan destek kısa vadeli bir destek gibi hareket ediyor. Aşağı yönde ETH / USD saatlik grafikte 144 dolara yakın bir bölgede destek veren bir bağlantı yükseliş eğilimi çizgisinin var olduğunu görüyoruz. 144 dolar desteğinin altında olumsuz bir kırılma olursa Ethereum fiyatının kilit

142 dolar desteğini test edebilmesi söz konusu.

132 dolardan 152 dolara kadar olan son toparlanmanın yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesi de 142 dolar seviyesine yakın bir yerde bulunuyor. Bu nedenle 142 dolar destek alanının altına doğru bir düşüş yakın vadede taze bir düşüş eğilimi başlatabilir.

Başta 150 dolar 152 dolar ve 155 dolar civarında birçok engel bulunuyor. Daha da önemlisi aynı grafikte 150 dolara yakın direnç gösteren yeni bir ana düşüş eğilim çizgisinin bulunuduğunu ifae edelim.

Olumlu bir bölgeye hareket etmek ve sağlam bir artış başlatmak için fiyatın 152 dolar ve 155 dolar direnç seviyelerini kırması zorunlu. Söz konusu yükselişin başlaması durumunda fiyatın 165 dolar ve 170 dolar seviyelerine doğru yükselmesi son derece yüksek bir ihtimal.

Grafiğe baktığımızda Ethereum fiyatı 142 dolar destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Kısa vadede 142 dolarlık seviyeye doğru aşağı yönlü bir düzeltme olması muhtemel ancak düşüşler desteklenmeye devam ediyor.

ETH teknik göstergelere gelince;

Saatlik MACD – ETH / USD için MACD şu anda yükseliş bölgesinde yavaş ilerliyor.
Saatlik RSI – ETH / USD için RSI şu anda 50 seviyenin oldukça üzerinde yer alıyor.
Başlıca Destek Seviyesi – 142 dolar.
Başlıca Direnç Seviyesi – 155 dolar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku