Tarih Verildi: Ethereum Bu Tarihte 3 Bin Doları Geçebilir!

Tarih Verildi: Ethereum Bu Tarihte 3 Bin Doları Geçebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının nihayet haftalarca süren uykusundan uyanması ve piyasa kapitalizasyonunda 1 trilyon doları aşmasıyla birlikte, fiyatı Merge sonrası çöküşten bu yana ilk kez 1.500 doların üzerine çıkan Ethereum (ETH) da dahil olmak üzere büyük kripto para birimlerinde yükselişler görüldü. Ethereum’un tarihsel fiyat hareketini gözlemleyen popüler analist, 27 Ekim’de yayınladığı tweet’inde 3 bin dolar seviyeleri için tarih verdi.

Ethereum grafikleri satın alma sinyali veriyor

Ethereum’un 2023 yılında 3 bin dolar seviyelerini çıkabileceğini açıklayan analist Kaleo, merkeziyetsiz finans (DeFi) varlığı, fiyatın daha yüksek salıncak yüksekleri ve daha düşük salıncak düşükleri yaptığını ve bunun da olumlu yönde bir kaymaya neden olduğunu gösteren yukarı doğru bir eğilim çizgisi gösteriyor. Aynı zamanda, Bloomberg Intelligence’daki kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, 26 Ekim’de, Ethereum’un Proof-of-Stake (PoS) protokolüne geçişinin ve “finans ve paranın dijitalleşmesinin merkez üssündeki komuta pozisyonunun” fiyat değerlemesi için bir temel olabileceğini” belirtti.

Ethereum

Bu arada, ETH teknik analiz (TA) göstergeleri çok ilginç görünüyor. Özellikle, özet 13’te bir ‘satın alma’ duygusu veriyor. Bununla birlikte, daha fazla bozulma üzerine, osilatörler 4’te satışı gösterirken, hareketli ortalama (MA) teknikleri 12’de ‘güçlü bir alıma’ işaret ediyor.

ethereum

Lider altcoin Ethereum şuan 1.548 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Bu da günde yüzde 0.93’lük bir kazancı temsil ediyor. Aynı zamanda önceki yedi gün boyunca yaşanan yaklaşık yüzde 19.74’lük bir artış, kripto topluluğunun 31 Ekim’de Ethereum’un fiyatı için dört hafta önce yaptığı yükseliş tahminlerine yaklaştı.

ethereumSansür korkuları devam ediyor

Bununla birlikte, Ethereum ekosisteminde her şey yolunda değil gibi görünüyor. Çünkü bazı endüstri uzmanları, Ethereum bloklarının yaklaşık 60’ından fazlasının ABD Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (OFAC) tarafından uygulanan yaptırımlarla uyumlu olması nedeniyle ağın sansüre karşı direncinden endişe duyuyorlar.

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, , OFAC, Ağustos ayında popüler Ethereum karışıtırıcısı Tornado Cash’e, protokolle ilişkili bir dizi ETH adresini kara listeye almanın yanı sıra, çalıntı kriptoda 455 milyon doların üzerinde aklama iddiasındaki rolü nedeniyle yaptırım uyguladı. Bu, kripto istihbarat platformu Messari’nin daha önce “Ethereum’un tarafsızlığına ve sansür direncine karşı güvenilir bir tehdit” olarak adlandırdığı belirli işlemleri sansürleyebilen OFAC uyumlu MEV-Boost rölelerinin popülaritesinin artmasına neden oldu. Lider altcoin Ethereum ile ilgili bu konulardaki endişeler devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tarih Verildi: Ethereum Bu Tarihte 3 Bin Doları Geçebilir!