Ethereum Bitcoin e karşı düşüşe devam ederken 2017 tarzı bir altseason daha beklemeyin

0 0

Ethereumun fiyatı 400 doların üzerindeki son rallisine rağmen Bitcoine karşı zayıflık göstermeye devam ediyor.

Bitcoin yeni yüksek zirvelere doğru güç gösterirken ve her yıl yeni bir yükselişe geçerken Ethereumun Etheri (ETH) özellikle ETH / BTC çifti olmak üzere zayıflık gösteriyor.

ETH zayıflığı çoğu altcoinin de Etherin performansını yansıtma eğiliminde oldukları için güç göstermediğinin açık bir göstergesidir.

0.03 sats seviyesi tutmak için çok önemli bir engeldir

Günlük ETH / BTC grafiği 0.03 sats alanının yenilenmiş bir testinin gerçekleştiği 0.0325 sats seviyesinde net bir red olduğunu gösteriyor. 0.04 sattan bu yana trend aşağı yönde olduğu için bu seviyenin bozulması çok muhtemel bir olaydır.

Bu büyük yükseliş BTCnin 12.000 Dolara ve Etherin 450 Dolara doğru yükselmesiyle Bitcoinin gücünü yansıtıyordu ancak ETH son yıllarda BTCye karşı genel bir düşüş trendinde kaldı.

ETH / BTC çizelgesinde izlemek için ilginç haftalık seviyeler

İzlenmesi gereken seviyeleri haftalık zaman diliminde tespit etmek nispeten kolaydır. Düzeltme ETH / BTC çifti üzerinde daha da ileri giderse 0.026 satsa doğru bir düzeltme olması muhtemel görünüyor.

Bu seviye çoklu argümanlar arasında çok önemli bir eksendir. İlki o bölgenin çevresinde bulunan 100 haftalık hareketli ortalamadır (MA). Bu MA tutarlı destek sağlamalı ardından 200 haftalık MAnın üzerindeki bir kırılma Ether için daha fazla yükseliş ivmesi sinyali verecek.

Bununla birlikte kırılmadan önce önceki direnç bölgesi de 0026 sat civarında bulunuyor ve bu sayede yukarı doğru devam ettiğinin sinyalini veren güzel bir destek / direnç dönüşü gerçekleşebilecek.

Genel olarak ETH / BTC bir yıllık birikim aralığından çıkarak yeni bir yüksek zirve oluşturdu. Bu nedenle desteğin doğrulanması için önceki direnç bölgesinin yeniden test edilmesi pek olası değildir.

Ethereum satın almak için en iyi dönem Aralık ve Ocak ayları

Piyasalar döngüsel hareket etme eğilimindedir ve döngüler içinde bazı küçük döngüler de devreye giriyor. Kripto para piyasasında var olan döngüler birkaç ayda bir gerçekleşiyor.

Bu döngülerden biri altcoinler için potansiyel bir ralli sinyali verebilecek ETH fiyatı için onay ve alt yapıdır. Geçtiğimiz beş yıl içinde bu alt yapı Aralık ile Ocak aylarında yapıldı ve ardından önemli dalgalanmalar meydana geldi.

Bitcoin hakimiyeti hala % 65-67 seviyesinde bir test için sabırsızlanıyor

Bitcoinin piyasa değeri hakimiyeti önceki yıllarda diğer dördüncü çeyreklere benzer şekilde tırmanıyor.

Bitcoin hakimiyeti % 65-67nin altına düştü ve ardından altcoin piyasalarında bir yükseliş meydana geldi. Ancak bu düşüş eğiliminin aktif olduğuna dair herhangi bir yeniden test onayı alınmadı.

Böyle bir yeniden testin önemini belirlemek zordur (Bitcoin hakimiyeti ticareti yapılabilen bir varlık olmadığı için) ancak hakimiyet toparlanmak için iyi bir konumda bulunuyor.

Bununla birlikte hakimiyet % 65-67nin üzerine çıkamazsa daha fazla aşağı doğru devam etme olasılığı vardır ve böylece altcoinlerin yoğun bir şekilde yükselmesine olanak sağlaması muhtemeldir.

ETH / USDnin tutması için önemli seviye

ETH / USD grafiği 380-385 Dolar direnç alanının üzerinde net bir kırılma gösteriyor ve Ether fiyatı 400 Dolar işaretinin üzerinde yükseliyor.

Ancak kırılmayı teyit etmek için 380-385 Dolarlık alanın şimdi destek olarak hizmet etmesi gerekiyor. Bu alan destek olamazsa aralığın üzerindeki sapma olasılığı önemli hale geliyor.

Bu durumda Etherin fiyatı 380 Doların altına düşerse aralığın yeniden test edilmesi 315-320 Dolardır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku