Ethereum birden fazla rekora imza attı

Abone Ol
Ethereum birden fazla rekora imza attı
Emre Boran
 • 05 Kasım 2020
 • Yazar:

  Ethereum (ETH), kripto analiz firması Glassnode'a göre, ETH 2.0'ın 1 Aralık tarihinde piyasaya sürülebileceği haberleriyle birlikte birden fazla rekora imza attı.

  Lansman, kullanıcıların stake etmeye katılmak için gereken 32 Ether yatırma olanağını sağladı. ETH 2.0'ın işaret zinciri oluşumu, her biri 32 ETH'den en az 16.384 depozito alınırsa 1 Aralık'ta gerçekleşecek. Bu toplam 524.288 ETH veya yaklaşık 200 milyon dolar değerindedir.

  Haberin yayınlanmasından saatler sonra, en az 32 Ethereum tutan Ethereum adreslerinin sayısı 126.852 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. En son yükselişten önce, bu rakam sadece yüzlerce adreste dalgalanma ile bu yıl haziran ayından bu yana 123 bin civarında seyretmişti.

  Bu, şu anda 32'den fazla Ether tutan tüm adreslerin yaklaşık yüzde 13'ünün stake etme işlemini başlatmak için katılması gerektiği anlamına geliyor.

  En az 0.1, 10 veya 100 Ether tutan adreslerin sayısı da sırasıyla 3.616.246 adres, 293.183 adres ve 52.943 adreslik rekor seviyelere yükseldi.

  Borsalarda tutulan Ether sayısı da bir yılın en düşük seviyesi olan 15,8 milyona ulaştı. Bitcoin'e atıfta bulunarak, bu ayın başlarında, kripto istatistikçisi Willy Woo, borsalarda tutulan token sayısı düştüğünde, "Bu, yeni alıcıların madeni paraları piyasalardan alıp soğuk depoya taşımaya başladığının bir işareti" şeklinde yorum yaptı…

  Ethereum'un borsa bakiyesi, son on ayda, 2017 boğa koşusundan önceki aylara benzer ölçekte bir model gösterdi. Diğer işaretler de bu döneme geri bağlanabilir. Bitcoin fiyatı 14 bin dolara ulaştı ve Ethereum aynı anda 400 dolara ulaştı, Ocak 2018 ortasındaki koşunun sonuna yaklaştı.

  Ethereum’un hash rate’i de geçen hafta 270 Terahash veya saniyede 270 trilyon karma ile bir ATH'ye ulaştı.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Ethereum 2.0 ile ilgili her şey

  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.