Ethereum bir ilk olma yolunda

0 0

Üçüncü çeyrek merkezi olmayan finans (DeFi) patlaması Ethereum (ETH) ağının Bitcoinin (BTC) günlük işlem hacminin iki katından fazlasını işlemesine neden oldu.

Kripto piyasası veri toplayıcısı Messariye göre Ethereum işlem hacmi için 30 günlük hareketli günlük ortalama şu anda 7 milyar dolar ve Bitcoin işlemesi 3 milyar dolardan az.

Mevcut eğilim devam ederse Messari Ethereumun bir takvim yılı içinde transferlerle 1 trilyon doları karşılayan ilk halka açık blok zinciri olacağını tahmin ediyor.

Ethereumun Bitcoine göre bir önceki en güçlü takvim yılı yarım milyar hacim işlediği ve o yıl Bitcoinin 849 milyon dolarının yüzde 59u kadardı.

Bitcoin 800 milyon doları işleyeceği tahmin edilen 2018den sonraki en güçlü ikinci yılına hazırlanıyor.

Ancak iki blok zinciri arasında basit bir karşılaştırma değil. DeFi balonunun büyük ölçüde Ethereum destekli akıllı sözleşmelerin üzerinde gerçekleşmesiyle Ethereum ağı artık tüm bir sektörün hacmini işlerken Bitcoin büyük ölçüde BTC cinsinden değer transferlerini temsil ediyor.

Messari’den Ryan Watkins Ethereum’un hacim artışının çoğunu artan ERC-20 stabilcoin hacimlerine bağlıyor; Tether (USDT) işlemlerinin çoğu şu anda Ethereumda gerçekleşiyor ve MakerDAO’nun DAI stabilcoini için çiftçiliğe dayalı talep artışını yüzde 600’den fazla artırıyor.

Watkins ayrıca merkezi olmayan borsalardan (DEX) kaynaklanan zincir içi likiditenin arttığını ve Uniswap ve Curveün Eylül ayında toplam 20 milyar dolardan fazla hacim oluşturduğunu belirtti. DEXler artık toplam değişim hacimlerinin% 136sından fazlasını temsil ediyor.

Ancak Messari “önümüzdeki on iki ay platformu tanımlamak için gelebilir

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku