Ethereum Balinaları Bu Metaverse Altcoin’den Biriktiriyor

272

WhaleStats’a göre, Ethereum (ETH) balinaları, süreçte önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC)’i bırakırken bir metaverse altcoin projesini biriktiriyor.

Ethereum balinaları Metaverse altcoin yığarken Bitcoin’i boşaltıyor

Balina izleme platformu, son yedi gün içinde, en büyük 100 ETH sahibinin Blockchain tabanlı oyun ekosistemi Sandbox (SAND)’ı ortalama 493.764 dolardan satın alırken, aynı zaman diliminde ortalama 501.243 dolar değerinde Wrapped Bitcoin (WBTC) sattığını tespit etti. SAND ayrıca 413.765 dolar ile Ethereum balinaları arasında en yüksek çıkışlardan birine sahip, ancak verilere göre toplam net giriş 79.999 dolar.

Wrapped Bitcoin ise en çok satın alınan token’ların ilk 10 listesine giremedi, ancak yüksek net değere sahip ETH sahipleri arasında en çok satılan beşinci token oldu. WBTC, Bitcoin’e 1:1 sabitlenmiş Ethereum tabanlı bir token’dır. Wrapped Bitcoin fiyatı, son 24 saatlik 197.403.210 dolar işlem hacmiyle, 42.527,16 dolar seviyesinden işlem görüyor. The Sandbox ise son 24 saatlik 321.863.596 dolar işlem hacmi ile 2,98 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin piyasasında küçük ölçekli yatırımlar yükselişte

Bitcoin girişi ETH balinaları ile pek iyi performans göstermese de, kripto veri analiz firması Glassnode, kurumsal girişlerin ve BTC’ye daha küçük ölçekli yatırımların yükselişte olduğunu şöyle ortaya koyuyor:

MicroStrategy, 190 milyon dolarlık ek BTC satın alıyor. Daha küçük kuruluşlar Bitcoin’i toplu olarak satın alıyor.
Grayscale Bitcoin Trust ve Purpose BTC, ETF’ye önemli kurumsal akışlar görüldü.
Piyasaya giren yeni sermaye, güçlü bir düzeltme riskini azaltıyor.

Kaynak: WhaleStats
Kaynak: WhaleStats

Geçen hafta pozitif giriş yapan diğer önemli token’lar arasında Bored Ape Yacht Club’ın ApeCoin’i (APE), oracle sağlayan ağ Chainlink (LINK), katman-2 Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) ve merkeziyetsiz finans platformu Yearn Finance (YFI) yer alıyor. Son yedi gün içinde pozitif çıkışlı kripto para birimleri, kripto borsası devi FTX’in yerel token’ı olan FTX Token (FTT) ve merkeziyetsiz türev değişim platformu Serum (SRM)’u içeriyor. Chainlink fiyatı, son 24 saatte 395.141.402 dolar işlem hacmiyle 15,39 dolardan işlem görüyor. Polygon fiyatı 1,46 dolar seviyesinden işlem görüyor ve MATIC son 24 saatlik işlem hacmi ise 517.133.166 dolar düzeyinde. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku