Ethereum Balinaları Biriktirmeye Devam Ediyor: Yeni ATH Mümkün mü?

129

Ethereum 3.500 dolarda konsolide olurken, on-chain veriler piyasadaki ikinci en büyük kripto para birimi için herhangi bir zayıflık belirtisi göstermiyor. Ethereum’un fiyatı güçlü bir dirence ulaştı ve şu anda onu kıramıyor, ancak Santiment’ten gelen verilere göre, on-chain veriler, borsalardaki servetin yeniden dağıtılması nedeniyle piyasadaki ikinci en büyük kripto para biriminin bireysel sahiplerine, uzun vadede yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Ethereum balinaları coin yığınlıyor

Sağlanan verilere göre, Ethereum balinaları sürekli olarak cüzdanlarında daha fazla fon biriktiriyor ve bu noktada, “balina katmanlı” bireysel cüzdanların sayısı kademeli olarak borsa varlıklarından daha ağır basıyor. Bireysel yatırımcıların sahip olduğu daha fazla Ethereum ile piyasada daha az satış baskısı var. Oran, Kasım 2020’den bu yana önemli ölçüde büyümeye başladı ve o zamandan beri herhangi bir zayıflık belirtisi göstermedi.

Oranın önceki ATH’sine Ağustos ayında ulaşıldı. Ayın sonuna yaklaştıkça, Ethereum %26’lık bir düzeltmeden hemen önce %20’den fazla pompaladı. Zincir üstü veriler ayrıca çok sayıda kripto paranın cüzdanlarından borsalara taşındığını gösteriyor. Borsa dışı cüzdanların boyutu ile fiyat arasındaki korelasyon başından beri gözlemleniyor. Ethereum, yukarıda belirtilen göstergeyle aynı eğilimi takip ediyor. Borsalar tarafından tutulan daha az fon olması durumunda, düzeltme dönemlerinde daha az satış baskısını düşündürebilir.

ETH fiyatı son 24 saat içinde kaç dolar oldu?

Ethereum fiyatı son 24 saat içinde, 3.600 dolarlık pivot seviyesinin üzerinde kalmayı başaramadı. Yazımızın hazırlandığı sırada 3.444,52 dolar olan Ethereum fiyatı, gün içinde en düşük 3.407,34 dolar ve en yüksek 3.607,37 dolar seviyesini gördü. 3.620 dolara yakın bir yerel bir zirve oluşturdu ve ardından aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. Ve 3.550 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında bir kırılma oldu.Dahası fiyat, 3.375 dolarlık yerel dipten 3.620 dolarlık yerel zirveye doğru gerçekleşen yükseliş hareketinin %50 Fib geri çekilme seviyesini de kırdı. Ethereum fiyatı, şu anda 3.520 dolar seviyesinin altında işlem görüyor ve şimdilik 3.500 dolar seviyesinin yakınında konsolide oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku