ETH’de düşüşler alım fırsatı olarak değerlendiriliyor

0 25

ETH yakın dönemde 1.400 dolarlık direncin üzerine çıktı ancak boğalar daha yüksek seviyelere doğru yeni bir hareket başlatamadı. Bununla birlikte olumlu olan şey boğaların son birkaç gündür fazla yer bırakmamış olması. Bu boğaların düşüşleri alım fırsatı olarak kullandığını gösteriyor.

ETH / USD çifti 30 Ocakta belirsizliğe işaret eden bir Doji mum çubuğu deseni oluşturmuştu. Bu kararsızlık bugün olumsuz yönde çözüldü ve parite şimdi güçlü destek olarak hareket etmesi muhtemel olan 20 günlük EMAya (1.253 dolar) düşebilir.

Desteğin geri dönmesi hissiyatın yükselişte kaldığını ve traderların düşüşle alım yaptığını gösterecek. Boğalar daha sonra yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar. Boğalar fiyatı 1.400 ila 1.473.096 ABD doları direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse parite 1.675 dolara ve ardından 2.000 dolara yükselebilir.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMAnın ve yükseliş trend çizgisinin altına çekerse bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Böyle bir durumda parite 50 günlük SMAya (990 dolar) düşebilir.

4 saatlik grafik bir kırılma ile tamamlanacak ve 1.440 doların üzerinde kapanacak olan yükselen bir üçgen modelinin oluşumunu göstermektedir. Bu yükseliş kurulumunun hedefi 1.768 dolar.

Bununla birlikte hareketli ortalamalar düzleşti ve göreli güç endeksi (RSI) orta noktanın hemen altında bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı üçgenin destek çizgisinin altına çekerse kalıbı geçersiz kılacaktır. Olumsuz taraftaki bir sonraki destek yükseliş çizgisi ve ardından 1.050 dolar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku