ETH, Yükselişine Rağmen Düzeltme Görebilir

0 5

Son zamanlarda yoğun türbülansla karşı karşıya kalan Ethereum önde gelen kripto para birimi Bitcoinin 24.200 dolardan düşüşüyle birlikte kayda değer bir gerileme gördü. 

Bu doğrultuda ETHnin bir sonraki fiyat eğiliminin BTCye bağlı olacağını söylemek gerekiyor.

Kripto para piyasasında popüler olan bir analist ETHnin gerilemesine neden olabilecek birkaç teknik zayıflığa işaret etti.

ETH momentum elde etmek için mücadele ediyor 

Ethereum yazım sırası itibarıyla 613 dolar fiyatı ile yüzde 4ün biraz aşağısında yer alıyor. Varlığın dün 670 dolar olduğu göz önüne alındığında önemli bir düşüş yaşandığı görülüyor. 

ETHnin orta vadede eğilimi boğaların 600 doların aşağısındaki bir kırılmaya vereceği tepkiye ve söz konusu seviyede uzun vadeli bir destek sağlayıp sağlayamayacağına bağlı olarak değişiklik gösterecek. 

ETHde ilerleyen haftalarda düzeltme olabilir

Sektörü yakından takip eden ünlü bir yatırımcıya göre Ethereum önemli bir düzeltme görme eşiğinde bulunuyor. 

Bu durumun Stokastik RSI Göstergesinin düşüş sinyali vermesi nedeniyle önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yaşanabileceğini söyledi. 

“ETH yükselişte ancak önümüzdeki hafta ve aylarda BTC ve ETH/BTCye bağlı bir düzeltme bekliyorum.”

Önümüzdeki birkaç gün Ethereumun Bitcoine karşı gösterdiği performans ya da yakında bir miktar değer kazanıp kazanamayacağının belli olması açısından oldukça önem arz ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku