ETH Kırmızı Alarm Veriyor! Bin dolar Kapıda mı?

23

Geçtiğimiz gün lider altcoin Ethereum (ETH) art arda üçüncü haftalık kırmızı mumunu kaydetti. ETH kırmızı alarm verirken analistler ise önümüzdeki günler için tahminde bulundu! Peki önümüzdeki günler Ethereum’u ne bekliyor? İşte detaylar…

Lider altcoin ETH için teknik metrikler düşüş sinyalleri veriyor!

Günlük grafikteki azalan çizgi, daha düşük diplerin (sarı renkte) oluşumunu vurgular. Bu yapı düşüş eğiliminde. Bununla birlikte, daha düşük seviyelere ulaşmak için, satış baskısının önce fiyatı 1.240 dolarlık (yeşil renkte) yatay desteğin altına çekmesi gerekiyor. Bu eylem, birden fazla durma kaybını tetikleyebilecek, azalan çizginin altındaki bir kırılmaya karşılık gelir. Bu olursa, görünürde 1000 dolar olabilir.

Alternatif olarak, varlık 1.240 dolar civarında güçlü bir destek keşfedebilir ve ardından yatay direncin üzerinde 1.420 dolarda (kırmızı) bir baskı görebilir.

Birleşmenin ardından lider altcoin Ethereum (ETH), lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) karşı piyasa yapısı dikkate değer bir zayıflık gösteriyor. Yatırımcılar, Bitcoin’lerini Ethereum için satma konusunda hala tereddütlü. ETH’nin azalan çizgi (sarı) 0,065 BTC’de (yeşil) yatay destekle kesişene kadar düşmeye devam etmesi daha muhtemel görünüyor. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, 0.073 BTC’de (kırmızı ile) direnci yeniden test etme olasılığını büyük ölçüde azaltır. Fiyat 0.073 BTC’nin altında kaldığı sürece düşüş eğilimi güçlü kalır.

Analistler zincir üstü verilerin önemine dikkat çekti!

Zincir üstü veriler, etkinliğinin azalmakta olduğunu ortaya koyuyor. Bunun nedeni yatırımcı belirsizliği olabilir. Ayrıca, makroekonomik veriler, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi yüksek riskli varlıklar için iyiye işaret etmiyor. Yükseliş trendleri sıklıkla aktif adres sayısındaki artışla bağlantılı olduğundan, herhangi bir değişiklik olmadığı sürece fiyatın artmaya başlaması pek olası görünmüyor.

Bir diğer yandan bakıldığında ise lider altcoin Ethereum (ETH) için işler halen düzelmedi. Bildiğiniz üzere daha önce kriptoarena.com olarak aktardığımız Ethereum topluluğu uzun bir süredir beklediği Merge güncellemesine 15 Eylül tarihinde kavuşsa da halen fiyattan memnun değiller. Son 30 günlük süreçte lider altcoin Ethereum (ETH) yüzde 16 değer kaybetti. Popüler altcoin Ethereum (ETH), son 1 haftalık süreçte ise yüzde 2.5 yükseliş kaydederek az da olsa değer kazandı. Son 24 saatlik süreçte ise ETH, yüzde 2.2’lik kazancı ile 1,326.03 dolar seviyesine yükseliş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku