Dikkat: Bu Altcoin İçin Birçok Metrik Düşüş Alarmı Veriyor!
Dikkat: Bu Altcoin İçin Birçok Metrik Düşüş Alarmı Veriyor!

Dikkat: Bu Altcoin İçin Birçok Metrik Düşüş Alarmı Veriyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemlerin popüler altcoin projelerinden biri olan Ethereum Classic (ETC), iki hafta içinde yaklaşık yüzde 30’a varan oranda düşüş gösterdiği için ayıların pençesinde savaşıyor.

ETC’nin gerilemesi, short pozisyonlar için fırsatlar yaratıyor

ETC, ancak iki hafta önce 33.9 dolar bölgesinin altına düştü ve Bitcoin 19.7 bin dolarlık kilit direnci geçemediği için aynı kaderi yaşıyor gibi görünüyor. Kripto para piyasasında satış baskısı aralıklı olarak yüksek oldu. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, ETC, ana token Ethereum ile karşılaşılan temel sorunları, özellikle hız artırma ve ücretleri düşürme doğrultusunda hafifletmek için tasarlandığı için ağırlıklı olarak güvenli olarak görülüyor. Aslında, Ethereum Classic, portföyünü güçlendirmek ve çeşitlendirmek için uzun vadeli değerli bir yatırım olarak adlandırıldığı için en güvenilir ve en büyük akıllı sözleşme platformlarından biri olarak gelişti. Bu noktada, 30 dolar seviyesine yakın bir düşüş bloğu görülüyor. yüzde 8’lik bir tırmanış ise, ETC’nin düşüş görünümünü geçersiz kılacaktır.

altcoin

Yatırımcılar, önemli destek bölgesi olan 30.54 dolara oldukça yakın olan 27-29 dolar aralığında herhangi bir short pozisyona girmeden önce bir fiyat artışı için bir süre beklemeliler. Günlük ve 12 saatlik zaman dilimine bakılırsa, ETC, son birkaç haftada gözlemlenen daha düşük en yüksek ve en düşük dalgalarla ağırlıklı olarak düşüş eğiliminde görünüyor. Bunu akılda tutarak, ETC yatırımcıları bu trendle senkronize olarak ticaret yapabilir ve herhangi bir satış fırsatını bekleyebilir.

Altcoin sosyal metrikleri ağustos 2022’den beri düşüyor

Ethereum Classic RSI’si, direnç olarak yeniden ziyaret edilen 50 bölgesinin altında.Dolayısıyla, RSI bir düşüş trendi gösteriyor. OBV ayrıca, satıcıların şimdiye kadar yaklaşık üç haftadır görülen yüksek satış hacmine işaret eden düşük zirvelerle piyasaya hakim olduğunu doğruluyor. Bu eğilimle, ETC açığa satış yapanlar, 26.9 dolar ve 24.5 dolarlık kilit destek seviyeleri boyunca bir yerde kar elde edebilirler. Şimdi, 30,7 dolarlık bölgenin üzerine bir sıçrama, bir stop-loss emrini yükseltebilir. Ethereum Classic, özellikle Eylül rakamlarına kıyasla daha yüksek olan sosyal metrikler açısından Temmuz ayında en güçlü düşüşlerini yaşadı. Görünüşe göre ETC’nin katılım gibi sosyal metrikleri Ağustos ayından bu yana düştü ve bu da bir fiyat düşüşünü tetikledi.

altcoin

Öte yandan, altcoin projesinin Ağustos ayındaki geliştirme faaliyetlerindeki artış, ETC için sosyal metrikleri iyileştirdi. Fiyat düşüşüne rağmen, ETC, başlamak için iyi bir yer olan sosyal hakimiyet açısından toparlanıyor. ETC’deki düşüşün, lider kripto para birimi Bitcoin 19.7 dolarlık kilit direnç altında yuvarlanırken BTC’nin kanamasından kaynaklandığı söyleniyor. İyileşmek için Bitcoin’in 20,7 bin dolarlık bölgenin üzerine çıkması ve ardından onu bir destek bölgesine olumlu bir şekilde çevirmesi gerekecek. Teknik açıdan bakıldığında, ETC short pozisyonlar için fırsatlar yaratıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: Bu Altcoin İçin Birçok Metrik Düşüş Alarmı Veriyor!