Eski Ripple CEO su: Bitcoin, Çin tarafından yok edilebilir

0 0

The Hill tarafından yayınlanan yakın tarihli bir makalede eski Ripple CEOsu Chris Larsen Çinin Bitcoini kontrol etmek için yeterli güce sahip olduğunu savunuyor: “Kripto para birimi madenciliğinin en az yüzde 65i Çinde yoğunlaşıyor bu da Çin hükümetinin bu protokoller üzerinde kontrol sahibi olmak için gereken çoğunluğa sahip olduğu ve işlemleri etkin bir şekilde engelleyebileceği veya tersine çevirebileceği anlamına geliyor.”

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Larsen Çinin dünyanın en büyük blok zincirini sıkı bir şekilde kontrol altına almak için “büyük miktarda enerjiyi” sübvanse ettiğine inanıyor.

Çin Bitcoine nasıl saldırabilir?

ABD ve Rusya devasa madencilik çiftlikleri kurmak için çabalıyor Çin’in Sichuan eyaleti tek başına tüm hashrate’in yüzde 54’ünü oluşturuyor.

Madenciliğin merkezileştirilmesi Çin’in yüzde 51 saldırısı gerçekleştirme kabiliyeti konusunda endişelere yol açıyor.

ABDli akademisyenler tarafından yayınlanan bir 2018 araştırma makalesi Çinin birden fazla saldırı vektörü aracılığıyla Bitcoin blok zinciri üzerinde gerçekten büyük bir etki yaratabileceğini keşfettiler.

 Çin maden havuzları adresleri sansürlemek belirli kullanıcıları anonim hale getirmek ve ağı istikrarsızlaştırmak amacıyla cezalandırıcı çatallaşma gerçekleştirmek için işbirliği yapabilir.

“Bitcoinin değeri ve ekonomik faydası büyüdükçe ona saldırmak için teşvik de arttı. Analiz için Çini seçtik çünkü onlar Bitcoin için en güçlü potansiyel rakipler ve sisteme saldırmak için çeşitli göze çarpan nedenleri ve bu saldırıları gerçekleştirmek için hem düzenleyici hem de teknik bir dizi olgun yeteneklere sahip olduklarını gördük. “

“Çin parası” söylemi abartılı

Rippleın ABDde yasal düzenlemelerin netliği için haykırırken Bitcoinin “Çin tarafından kontrol edilen bir kripto para birimi” olduğu hakkındaki anlatıyı tutkulu bir şekilde ortaya koyması unutulmamalı.

2018de XRPye bağlı şirketin şu anki CEOsu Brad Garlinghouse ülkelerin komünist rejim tarafından kontrol edilen parayı benimsemeyeceğini iddia etti:

“Çinin müdahale etmeyeceğini nereden biliyoruz? Kaç ülke Çin kontrolündeki bir para birimini kullanmak istiyor? Bu gerçekleşmeyecek.”

Ancak Casa CTO Jameson Lopp Çin hükümetinin tüm madencileri ele geçirmesinin “neredeyse imkansız” olacağına inanıyor:

“Muhtemelen Çine dağılmış binlerce  madencilik çiftliği vardır; hükümetin hepsini ele geçirmesi biraz çaba gerektirir. Dünyanın geri kalanına haber sızmadan devletin maden tesislerinin kontrolünü ele geçirmeye başlamasının neredeyse imkansız olacağından şüpheleniyorum. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku