Eski Goldman Sachs yöneticisinin bu açıklamaları çok konuşulacak

0 0

Eski Goldman Sachsın yatırım fonu yöneticisi Raoul Pal küresel ekonominin geleceği ve Bitcoin hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı. Sosyal medyada viral olan açıklamalarında Pal merkez bankası bilançolarının hayal edilemez bir seviyeye patlayacağını ve şimdi tüm sistemi kaybetme riski taşıdığını savunuyor.

İTALYAN BANKASI BİTCOİN SATMAYA BAŞLADI… TIKLAYIN

‘Dolar sistemi çökecek’

Pal “Hisse senetleri petrol ve HYGdeki tüm kısa pozisyonları kapattım ve bir süre önce de tahvilleri kapattım. Şimdi yüzde 100 bir yıkım aracı olan ABD dolarına odaklanmış durumdayım. Otoritenin gücünün pazarda neler olduğunu anladığını ve bunlara müdahale edebileceğini düşünmüyorum. Teker teker kapandı. Küresel ekonominin ana hatları çalışmayı durdurdu ve tüm likidite ortadan kayboldu. Sonuç olarak hayatımızda hiç görmediğimiz dolar miktarı için büyük bir mücadele olacak. 1930larda paranın ABD pazarlarına bu şekilde döküldüğünü gördük bu da altına karşı beklendiği gibi bir devalüasyona neden oldu. Her zaman söylediğim gibi bu sefer dolar sistemi risk altında. Ve doların zayıflığıyla değil gücüyle çökecek. Bunu durdurmak için herhangi bir mekanizma görmüyorum. Petrol fiyatının birkaç hafta içinde 22 dolara düşmesi fon piyasalarının dayanamayacağı bir yüktür. Dünyanın resmi olarak kapanacağı ortada yeterli dolar yok. Bu durumu hafifletecek bir mekanizma yoktur. ABDye ihtiyacınız olan 15 trilyon doları harici bir kaynakla elde etmenin bir yolu yok” diyor.

“Hayal edilemeyen küresel bir kriz…”

Açıklamalarının devamında eski fon yöneticisi bunun gelişmekte olan pazarlar küresel ekonomiler ve bankacılık sistemleri için gerçekten kötü olacağını belirtiyor. Pal “Ne de olsa sıfırdan yeni bir sistem yaratmamız gerekecek. Küresel merkez bankaları bunu uzun zamandır söylüyor. Çökmek zaman alacak ve merkez bankası bilançoları hayal edilemeyecek seviyelerde patlayacak. Bu mükemmel fırtınayı yarattık. Bunu durdurmak için elimizden gelen her şeyi alacak hayal edilemez bir küresel finans ekonomi ve muhtemelen insani kriz… Mümkün olduğundan emin değilim. Ayrıca birkaç beklenmedik sonucu hesaplamalı ve en iyisini ummalıyız” yorumunu yaptı.

Tüm varlıklarımı Bitcoin ile dolar olarak tuttuyorum

Global Macro Investorın kurucusu ve CEOsu kısa süre önce tüm varlıklarını Bitcoin ile dolar olarak tuttuğunu ve Bitcoin eklemeye devam ettiğini belirterek “Bitcoinde ne kadar iyimser olduğumu ifade edemiyorum. Şimdi tüm sistemi kaybetme riskiyle karşı karşıyayız. Onu kurtarmanın bir yolunu bulacaklar ancak tüm güvenleri kayboldu” dedi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku