Eski Goldman Sachs Yöneticisi Bitcoin İçin Taban Seviyeyi Açıkladı!

1.123

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatını 42 bin doların altına iten büyük satışların ardından, yüzde 3 daha değer kaybetti. Bu düşüşlerin ardından yatırımcıların aklındaki en büyük soru, bu seviyenin yeni dip olup olmadığı. Ünlü yöneticiye göre bu sorunun cevabı, hayır.

Bitcoin satın almak için cazip seviyeleri bekleyen kurumsal yatırımcılar var

Popüler kripto yatırımcısı ve eski Goldman Sachs yöneticisi Mike Novogratz, Bitcoin (BTC)in herhangi bir yukarı ivme kazanmadan önce 40 bin doların altına düşeceğini ve 38 bin dolar seviyelerinde yeni bir dip seviyesini test edeceğini söyledi. Mike Novogratz, 5 Ocak Perşembe günü CNBC’nin ‘’Squawk Box’’ programında bir kez daha, Bitcoin (BTC)’nin bu dip testi esnasında kurumsal yatırımcıların devreye girebilecekleri belirtti ve şunları söyledi:

Bitcoin satın almak için cazip seviyeleri bekleyen kurumsal yatırımcılar tanıyorum. Grafiklerde görülecek 38 – 40 bin dolar seviyeleri dipte olmamız gereken yer gibi görünüyor.

Bitcoin, geçtiğimiz ay boyunca sürekli olarak aşağı yönlü hareket etti ve buna devam ediyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan bu yana, BTC fiyatı yüzde 40’tan fazla düzeltme yaptı. Genel olarak Bitcoin tablosuna baktığımızda bu tip büyük düzeltmeler Bitcoin’in her yıl izlediği bir yol haline gelmeye geleye başladı.

Ünlü yönetici, paniğe gerek yok dedi

Çarşamba günü Fed’in kararlarının yayınlamasının ardından, tıpkı lider kripto para birimi Bitcoin gibi, kripto paraların çoğunda oldukça hızlı bir düşüş yaşandığı gözlemlendi. Fed’in para politikasını beklenenden daha hızlı baskılamaya istekli olması, yatırımcıları güvenli limanlara gitmeye zorladı. Konu ile ilgili Novogratz şunları söyledi:

Hepimizin, kafasının içinde geçenler dışarıdaki yatırımcıların kafasından geçenlerle aynı. Bitcoin ve kripto paralarda bir değer kaymasına mı yaşıyoruz? Fed’in faizleri sonsuza kadar düşük tutacağı felsefesine sahibiz ve şimdi bile, faizleri iki yıl içinde kademeli olarak yüzde 2’ye yükseltecekler ve bir süre daha hazine satın almaya devam edecekler. Yani bu likidite balonunun içindeyiz.

ABD tüketici enflasyonu 2021’de şaşırtıcı bir şekilde yüzde 6,8’e yükseldi. Bu nedenle, Fed bunu kontrol altında tutmak için muhtemelen cesur önlemler bile alabilir. Ancak Novogratz, şu anda paniğe gerek olmadığını, Bitcoin ve kripto paraların kurumsal katılım konusunda yükselişini sürdürmeye devam ettiğin söyledi ve şunları belirtti:

Bitcoin ve Kripto paralar geçen yılı oldukça başarılı geçirdi. Durmadan yükseleceğini ve büyüyeceğini düşünmek düşünmek zor. Herhangi bir varlığın sürekli yükseleceğini düşünmek akla ve mantığa aykırı olurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku