Eski Beyaz Saray İletişim Direktörüne Göre Bitcoin 100.000 Dolara Çıkacak

0 0

Geçtiğimiz yıla kıyasla fiyatını yüzde 350den fazla artıran Bitcoinin dev boğa koşusu devam ediyor. Fiyattaki meteorik yükseliş birçok büyük ismin dikkatini çekmiş durumda. Elon Muskın Teslasının 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımı yaptığını açıklamasının ardından lider kripto para biriminin fiyatı 50.000 dolara kadar çıktı ve ABDnin en eski bankalarından New York merkezli bankacılık devi BNY Mellonun Bitcoin ve kripto para yatırımı yapmayı değerlendirdiğinin ortaya çıkmasıyla yükseliş hız kazandı.

Kötü şöhrete sahip eski Beyaz Saray iletişim direktörü (Trumpın iletişim direktörü) ve hedge fonu yöneticisi Anthony Scaramucci devasa Bitcoin fiyat rallisinin devam edeceği öngörüsünde bulunarak fiyat bahsini bir adım öteye taşıdı. Scaramucci bu yılın başında New York merkezli hedge fon fonu Skybridge Capitalin Skybridge Bitcoin Fonunu başlattığını açıklamasının ardından manşet olmuş ve Bitcoinin hala emekleme döneminde olduğunu iddia etmişti.

Bu hafta Yahoo Financee konuşan Scaramucci para yönetimi performansının Bitcoinden uzaklaşacağına inandığını Tesla ve Twitter CEOsu Jack Dorseyin şirketi Squarein desteğiyle daha fazla şirketin bilançosuna Bitcoini ekleyeceğini söyledi ve şunları ekledi:

“Bitcoin üzerinden kıyaslama yapacaksanız yani hisse senetleri tahviller alternatifler ve altın mozaiğinizde dijital para birimiyle birkaç yüzde puanı elde edersiniz. Bitcoin önümüzdeki 12 ay içinde kolay bir şekilde 100.000a ulaşabilir.”

Scaramucci beş yıl içinde bir milyar insanın Bitcoini kullanacağına inanıyor. Bitcoinin “çok büyük bir geleceği” olduğunu düşünen Scaramucciye göre SkyBridge Bitcoin fonu yönetilen varlıklarda 100 milyon dolara doğru gidiyor. Scaramucci bu ayın başlarında Forbes SkyBridgee konuşmuş ve Bitcoin fonu üzerine üç yıldan fazla araştırma yaptıklarını aktarmıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku