Eski başkan böyle dedi: Ülke kripto para merkezi olacak

0 0

İsviçre’nin eski devlet başkanı Johann Schneider-Ammann ülkesinin kripto para merkezi olacağını savundu.

Johann Schneider-Ammann kısa süre önce Crypto Valley Venture Capital (CV VCnin yönetim kuruluna katıldı. CV VC isim firmasının “kripto vadisi” Zug İsviçre yakınlarındaki kripto şirketlerine yatırım yapan bir girişim.

Cointelegrapha mülakat veren Schneider-Ammann CV VCnin kendi ekosistemini yaratacağını belirtirken blok zincirinin İsviçrenin geleceğinde önemli bir faktör olacağını söyledi.

Schneider-Ammann ; “Bu yeni teknolojinin potansiyeli beni büyüledi ve bunun İsviçreye geleceğin teknolojisinde lider olmak için eşsiz bir fırsat verdiğine inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

İsviçre kripto para camiasında dünyadaki en ilerici ülkeler arasında yer alıyor. Schneider-Ammann İsviçre sisteminin avantajlarını şu ifadeyle özetledi:

“Esnek İsviçre hukuk sistemi soyut olarak formüle edilmiş yasaların yeni zorluklara çok az çaba sarf edilerek uygulanmasına izin veriyor.”

Son altı yılda İsviçrede Dağıtık Kayıt Teknolojisi (DLT) ve blok zinziri ile uğraşan 800den fazla şirket bir ekosistem geliştirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku