Ergo (ERG) Nedir?
Ergo (ERG) Nedir?

Ergo (ERG) Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ergo (ERG) Nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. ERG, UTXO tabanlı bir Blockchain protokolüdür. ADA’nın kurucusu ve IOG CEO’su Charles Hoskinson tarafından kurulan Ergo, yeni ve DeFi işlevi ile güvenli ve verimli bir platform olarak piyasaya sürülmektedir. Ergo Blockchain’i, fikir birliği mekanizması için Proof of Work mekanizmasını kullanan bir projedir. Proje, akıllı sözleşmeler kullanıp döngü imzası, sıfır bilgi kanıtı ve özelleştirilebilen blok boyutu gibi birtakım geliştirilen özellikler kullanılmaktadır.

Ergo projesinin amacı nedir?

ERG ekosistemi Sigma protokolleri ve Blockchain teknolojileri, geleneksel akıllı sözleşme işletim sistemlerinde gerçekleştirmesi zor olan görevleri yerine getirmeyi hedeflemektedir. Temel amacı ise; özellikle bu zorlu görevleri yerine getirirken güvenliğin tehlikeye atılmaması için gizliliği koruyabilmektir.

Geleceği:

Proje, büyüyen ve gittikçe daha çok ilgiyle karşılaşan DeFi sektörünün bir ürünüdür. Bu da projenin geleceği için olumlu sinyaller vermektedir. Ayrıca projenin, kendi web sitesinden indirilebilen max güvenlikli kendi cüzdan yazılımını oluşturması da geleceğine olumlu sinyaller vermektedir. Kullanıcılar bu cüzdan sayesinde, Ergo’yu kendi bilgisayarlarına kaydedebilmektedir. Uzmanlar, projenin sunduğu imkanlar doğrultusunda ERG Coin’in gelecek vaat ettiğini belirtmektedir.

Avantajları neler?

  •  Özellikle yüksek güvenlik ve gizliliğe imkan tanımaktadır.
  • Diğer birçok kripto paralara göre daha stabil bir değer aralığına sahip olmaktadır.
  • Proje özellikle büyük borsalarda listelenerek popülaritesini artırmaktadır.

Dezavantajları neler?

  • Kripto para alışverişlerinde olduğu gibi özellikle doğrudan fiat para ile satın alınamamaktadır.
  • Ayrıca proje birçok kripto para biriminde olduğu gibi volatil bir yapıya sahiptir.

Ergo (ERG) nedir? Nasıl satın alınır?

ERG ile şu anda işlem yapabilmek için; BTC, ETH, LTC gibi kripto paraları almak üzere Coinbase, BlockFi gibi borsalarının web sitelerine gidin. Bu borsalardan, fiat para ile alınabilen kriptolardan bakiyenize uygun olarak satın alın. Daha sonra ERG ile takas edebilmeniz için Binance gibi borsalarda bir hesap daha açmalısınız. Takas için açtığınız borsalara ERG Coin transfer etmelisiniz. ERG Coin’lerinizi güvenilir soğuk cüzdanlarınızda tutabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ergo (ERG) Nedir?