featured

Epic Games, Fallout Üçlemesini Ücretsiz Vermekten Vazgeçti!

Epic Games Store, 22 Şubat'ta ücretsiz olarak sunmayı planladığı Fallout üçlemesinden vazgeçerek Super Meat Boy Forever'ı ücretsiz olarak sunacak. Bu ani değişiklik, kullanıcılar arasında merak uyandırdı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Epic Games Store, önümüzdeki hafta için ücretsiz olarak verecek oyunda son dakika değişikliği yaparak merak uyandırdı. 22 Şubat tarihinde Fallout oyunlarını içeren bir üçlemeyi vermeyi planlayan Epic Games Store, sessiz sedasız şekilde bu oyunu ücretsiz vermekten vazgeçti.

Epic Games Store her hafta ücretsiz oyun veriyor. Geçtiğimiz Perşembe günü başlayan ve 22 Şubat’a kadar devam edecek kampanya kapsamında Dakar Desert Rally verildi. Bu oyunun ardından ise Fallout üçlemesinin erişime açılması planlanıyordu.

Dijital mağaza, ilk iki ana Fallout oyununu (Fallout ve Fallout 2) ve Fallout Tactics: Brotherhood of Steel’i 22-29 Şubat tarihleri arasında ücretsiz sunmayı planlıyordu. Ancak bu oyunlar, açıklandıktan sadece iki gün sonra sessizce değiştirildi.

Epic Games Store ana sayfasında artık Super Meat Boy Forever 22 Şubat haftasının ücretsiz oyunu olarak listeleniyor. Super Meat Boy Forever, planlanan Fallout üçlemesinin yerini alacak. Ancak şirket, ani değişiklik için herhangi bir neden paylaşmamasıyla merak uyandırdı.

Epic’in Fallout’un sahibi Bethesda ve ana şirketi ZeniMax ile tarihsel olarak iyi bir ilişkisi bulunuyor. Bu yüzden ücretsiz oyun planlamasında son dakika değişiklikleri Epic Games Store için alışılmadık bir durum. Bazı kullanıcılar, Super Meat Boy Forever’ın daha önce ücretsiz olmadığı için değiştirildiğini düşünüyor.

Klasik Fallout oyunları geçtiğimiz Aralık ayında dijital mağazada ücretsiz olarak verilmişti. Epic Games Store, Super Meat Boy Forever’ı ücretsiz olarak sunarak oyun kataloğunu da genişletmek istiyor olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Epic Games, Fallout Üçlemesini Ücretsiz Vermekten Vazgeçti!