Elon Musk Ve McDonald’s Tweet Attı: Dogecoin!

906

Fastfood devi McDonald’s, daha öncesinde de yaptığı gibi kripto para piyasasını yine karıştırdı. Mcdonald’s Dogecoin ile ilgili bir Tweet paylaştı ve Dogecoin fiyatında anlık olarak bir hareketlenme yaşandı. Ayrıca Elon Musk’ın attığı Tweet ile birlikte bazı kullanıcılar, McDonalds’s’ın Dogecoin ile ödeme alacağını düşünüyor.

Tweet sonrası Dogecoin fiyatı çok hızlı artış yaşadı

Kullanıcılara 13 Şubat tarihinde önemli bir duyuru yapacağı izlenimi veren McDonald’s Tweet’ine Elon Musk, “terleme” emojisi ile cevap verdi ve bu durum kullanıcılarda merak uyandırdı. Bazı Kullanıcılar ise Elon Musk’ın bu Tweet’ini, McDonald’s paylaşımı için duyduğu heyecan nedeniyle attığını iddia ediyor. Fastfood devi McDonald’s ve Elon Musk’ın attığı tweet ise şu şekilde karşımıza çıkıyor;

Olayın hemen ardından bir Tweet daha paylaşan McDonald’s, duyurunun 14 Şubat tarihinde Türkiye saati ile 02.00’da yapılacağını açıkladı. Fastfood devinin Tweet’i saatler içerisinde 50 bin kişi tarafından beğeni alarak gündeme oturdu. Twitter kullanıcılarından bazıları ise söz konusu duyurunun, McDonald’s Dogecoin ile ödeme almaya başlayacağına dair bir açıklama olacağına inanıyor. Ocak ayının sonlarında ise Elon Musk, McDonald’sın Dogecoin ile ödeme alması olanağında canlı yayında bir hamburger menüsü olan “happy meal” yiyeceğini açıklamıştı. Elon Musk’ın bu açıklamasının hemen ardından ise DOGE fiyatında geçici bir fiyat artışı yaşanmıştı.

“Hamle yapılırsa yeni bir adaptasyon dalgası yaşanabilir”

Altcoin DOGE fiyatı yılın başından beri yaklaşık yüzde 14 değer kaybetti. Fakat McDonald’s DOGE ile ödeme alma konusunda bir hamle yaparsa memecoin için yeni bir adaptasyon dalgası yaşanabilir. Ayrıca Elon Musk’ın attığı Tweet’ler sonrası DOGE fiyatının nasıl pump’landığını hepimiz biliyoruz. McDonald’sın Tweet’i DOGE fiyatını ilk başta çok etkilemese de, Musk’ın birkaç saat sonraki cevabı ile aniden yükselen DOGE yüzde 7.51 değer kazandı. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere bu ilk McDonald’s Tweet’i değil ve son olmayacak gibi duruyor.

Son 1 yılda atılan Tweet’ler sonrası DOGE yüzde 123,1 değer kazanmıştı. Son 30 günlük süreçte ise yüzde 10,3 değer kaybetmesine rağmen McDonad’s ve Elon Musk’ın Tweet’leri sayesinde anlık pumplanan DOGE, 0,154723 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku