Elon Musk’tan Çarpıcı Twitter Yorumu: Savaş İlan Edeceğim!

79
Elon Musk, Twitter’ı alması durumunda Twitter spam robotlarına savaş ilan edeceğini açıkladı. Dogecoin (DOGE) destekçisi ünlü milyarderin Twitter’ı satın alma girişimi, eleştirilere neden olmuştu.

Musk, Spam botlarla savaşmaya kararlı

Tesla’nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk, yakın tarihli bir tweet’te, yönetim kurulu 43 milyar dolarlık teklifini onayladıktan sonra Twitter’daki spam robotlarını ortadan kaldırmayı planladığını açıkladı. Musk, “Twitter teklifimiz başarılı olursa, spam botlarını ne pahasına olursa olsun ortadan kaldıracağız” dedi. Musk ayrıca Twitter spam robotlarını ortadan kaldırmak için tüm kullanıcıların kimliğini doğrulamak zorunda kalacağını da sözlerine ekledi. Twitter botları, çoğunlukla gönderiler, retweetler gibi otomatik yanıtlar göndermek ve kullanıcılar tarafından özelleştirilmiş doğrudan mesajlar göndermek için kullanılır. Bununla birlikte, son zamanlarda, yasadışı kullanımı amaçlayan kişiler, dolandırıcılık yapmak, deneyimsiz yatırımcıları kötü niyetli projelere yatırım yapmaya çekmek için bu aracı benimsiyor.

 

Musk daha önce 14 Nisan’da bir TED konuşmasında, Twitter’da gördüğü her dolandırıcılık gönderisi için kendisine ödeme yapılmış olsaydı 100 milyar Dogecoin (DOGE) kazanacağını belirtmişti. Musk, “Gördüğüm her kripto dolandırıcılığı için  Dogecoin’im olsaydı, 100 milyar Dogecoin’imiz olurdu” diye ekledi. Milyarder yatırımcı, Twitter teklifi onaylandıktan sonra sahip olacağı en büyük önceliğin spam robotlarını ve eylemin arkasındaki yasadışı aktörleri ortadan kaldırmak olduğunu kaydetti.

Cardano CEO’sundan Elon Musk’a Twitter desteği

Benzer bir gelişmede, Cardano ekosistemi üzerinde araştırma ve geliştirme yapmaktan sorumlu kuruluş olan Input-Output Global’in (IOG) CEO‘su ve kurucusu Charles Hoskinson, Musk’ın Twitter’daki spam robotlarıyla mücadele etme tutkusuna olumlu tepki verdi. Bu arada Musk, şirketin yüzde 100 hissesini almak için yaptığı 43 milyon dolarlık teklif için Twitter yönetim kurulundan hâlâ bir yanıt bekliyor. Twitter’da yüzde 9 hisseye sahip olan Musk, birleşik Twitter yönetim kurulu üyelerinin yatırımcılara kıyasla şirketin hisselerinin önemsiz bir yüzdesine sahip olduğu göz önüne alındığında, kurulun ekonomik çıkarlarının hissedarlarınkiyle uyumlu olmadığını kaydetti.
Cardano CEO'sundan Elon Musk'a Çağrı: Beni Ara!
Cardano (ADA)’nun kurucusu Charles Hoskinson, merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu geliştirmek için Elon Musk ile ortaklık yapmak istiyor. Cardano için araştırma yapmaktan sorumlu şirket olan Input-Output Global’in CEO’su ve kurucu ortağı Charles Hoskinson, Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’ı satın alma teklifi hakkında yorum yaptı. Bugün paylaştığı bir Twitter gönderisinde Hoskinson, Twitter’ın Musk’ın platformu tamamen satın alma teklifini geri çevirmesi durumunda, onunla birlikte merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu oluşturmaya istekli olacağını açıkladı  
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku