Elon Musk tan twitter da Bitcoin bombası…

0 1

Elon Musk… Hem SpaceX hem de Teslanın baş yöneticisi… Musk zaman zaman kripto para piyasasıyla ilgili twittler de atıyor. Bunun en yakın örneği kısa bir süre önce yaşandı

Cuma sabahı Elon Musk Twitterda bir Bitcoin bombası attı… Musk attığı twette Bit coin için “* güvenli kelimem değil” dedi ve “Güvenli kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız lütfen arayın” diye de ekledi.

Musk’ın tweeti Crypto Twitter dünyasında biranda viral hale geldi. Yazı yayına hazırlandığında 25 bine yakın beğen topladı ve zaman geçtikçe dakikada daha fazla beğeni kazanmaya devam ediyor.

Bu tweet şaşırtıcı bir şekilde kripto para topluluğunu hızlandırdı.

İlk dikkat çeken tepki ise etkinliğin aynı adı taşıyan Twitter hesabı olan Bitcoin 2020’den geldi. Hesap Musk’ın tweetine düşünen bir emoji ile yanıt verdi. 

Bunun yanında bu tweet’i bir fırsat olarak kullananlar da yok değil. Örneğin popüler kripto para analisti Moon gibi… Moon tweeti Bitcoini Musk’ın 30 milyon takipçisine sunma fırsatı olarak kullandı. 

Bunun dışında önde gelen Bitcoin endüstrisi podcasterı Peter McCormack Muskı podcastinde ona katılması için çalıştı.

Peki Musk’ın bu tweet’i fiyata bir etki yaptı mı?

Bitcoinin fiyatı bu tweete tepki vermedi. Musk ‘BTC al’ ı tweetlediyse belki bu farklı bir hikaye olurdu…
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku