Elon Musk Profil Resmini Değiştirdi! Bitcoin (BTC) Uçtu!

0 0

Sosyal medya platformlarında sürekli aktif olan Tesla ve SpaceX CEOsu Twitter profil resmini bir Bitcoin avatarıyla güncelleyerek kripto para topluluğunun dikkatini bir kez daha üzerine çekmeyi başardı. Her zaman olduğu gibi BTC fiyatı bu harekete ani bir artışla tepki gösterdi.

Musk çeşitli sektörlerle ilgili etkileyici ve  tartışmalı Twitter paylaşımlarıyla biliniyor ve en son favori sektörü kripto para piyasası gibi görünüyor. Musk bu kez deTwitter profil resmini bir Bitcoin avatarıyla değiştirerek bir kez daha piyasaları salladı ve şunları söyledi:

 “Sadece bir günlüğüne” Kalbinizde bir alev başlatmak istiyorum

İlginç bir şekilde Musk aynı avatarı Ekim 2018de zaten kullanmıştı. Ancak Twitter hesabının ele geçirildiğinden şüphelendiği nedeniyle hesabını bloke etmişti.

Bununla birlikte BTC fiyatı Muskın son profil resmi güncellemesiyle 54.500 dolardan hızla 56 bin doların üzerine çıkarak rekor tazeledi.  Dakikalar içindeki bu 1.500 dolarlık artışla Bitcoinin piyasa değeri bir kez daha 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Musk Kripto Paralar Konusunda Daha da Aktif Hale geliyor 

Musk dün Bitcoinin bir S&P 500 şirketi için “yeterince maceracı” olduğunu ve bir elektrikli araba üreticisinin en büyük kripto para birimine yaptığı 1.5 milyar dolarlık yatırımını savunduğunu söyledi.

Tesla CEOsu Bitcoinin fiat paraya kıyasla daha az aptalca bir likidite şekli olduğunu iddia etti ve şunları söyledi:

Tesla’nın eylemi doğrudan benim fikrimi yansıtmıyor. Nakitten daha az aptalca bir likidite biçimi olan Bitcoine az da olsa sahip olmak bir S&P 500 şirketi için yeterince maceracı.

Ek olarak avatar güncellemesi Muskın son zamanlarda BTCye dair yaptığı ikinci profil değişikliğidir. Daha önce milyarder Twitter biyografisine yalnızca bir kelime -“Bitcoin”- ekledi ve bu da varlığın fiyatını oldukça hızlı bir şekilde artırdı. 29 Ocakta Bitcoin fiyatı aniden 34 bin dolardan 38 bin dolara yükseldi.

 En tanınmış kripto savunucularının bazıları da Twitter profil resmlerini BTC avatarları ile güncellediklerini belirtmek gerekir. Bunlar arasında Keizer Reportun sunucusu Max Keizer MicroStrategy CEOsu Michael Saylor ve Anthony Pompliano yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku