Elon Musk ın Tweet i Bu Altcoin in Fiyatının Yüzde 3000 Artmasına Neden Oldu!

0 0

Elon Musk şüphesiz kripto para birimi endüstrisindeki en büyük etkileyicilerden biridir. Attığı birkaç tweet Bitcoin ve Dogecoinin ani yükselişlerindeki temel etken olmuştur. Muskın son tweetleri artık tamamen yeni ve az bilinen bir kripto para birimi olan MarsCoini yeni zirvelere taşıdı.

Elektrikli araç devi Teslanın CEOsu olan Musk aynı zamanda SpaceXin de kurucusu. Uzaya olan sevgisi biliniyor ve son Twitter paylaşımlarında bunu diğer aşkı kripto para birimleriyle birleştirdi.

Musk tweetlerine arzın çoğunun birkaç cüzdan tarafından kontrol edildiği Dogecoindeki merkezileşmeyi eleştirerek başladı. Başka bir Twitter kullanıcısı Muskın ElonCoini başlatması ve bunu hesaplarını iptal etmek için büyük Dogecoin balinalarına vermesi gerektiğini öne sürdü. Dünyanın en büyük borsası Binancein CEOsu Changpeng Zhao Marscoinin bunun için en iyi isim olduğunu öne sürdü.

Musk daha sonra kesinlikle bir Marscoin olacağını doğruladı.

Bu arada zaten Marscoin adında bir kripto para birimi var. Musk bu altcoinden bahsetmesi yine büyük bir ralliye neden oldu ve o zamandan beri Marscoin parabolik bir dalgalanma kaydetti. Tweetten önce Marscoin (MARS) 008 dolardan işlem görüyordu. Muskın resmi olmayan onayını takiben yüzde 3025lik bir artışla tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 250 dolara ulaştı.

Fiyat şimdi düzeltildi ancak Marscoin hala yüzde 987lik bir artışla 08769 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri şu anda son 24 saatte yüzde 693 artışla 218 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. İşlem hacmi de yüzde 8 bin artışla 60.185 dolara yükseldi.

Kızıl Gezegen İçin Kripto Para Birimi

MarsCoin misyonunu Marsta insan yerleşimi yaratma olasılığına dayandıran bir kripto para birimidir. Hatta kendi web sitesinde Musk’ın SpaceX şirketinin bu alandaki liderlerden biri olduğunu belirtiyor. Litecoinden türetilmiştir ve insan kırmızı gezegeni kolonileştirdiğinde Marsta oylama ticaret sermaye tahsisi ve envanter takibi için en uygun blockchain platformu olarak ön plana çıkıyor

Projenin şöyle bir de mesajı var: 

“İnsanları çok gezegenli bir tür yapma hayalimizi paylaşırsanız sizi bize katılmaya davet ediyoruz. Marscoini satın almak ve kullanmak kar amacı gütmeyen Mars Topluluğunu  destekliyor ve Marsın keşfine ve yerleşimine doğrudan katkıda bulunmanıza olanak tanıyor ”

Marscoin ekibi web sitesinde: Elon Muskın büyük hayranıyız! “Kim değil ki?  Elon eğer bunu okuduysan bizi Marsa götürme çabalarınız için teşekkürler. Saan sonsuza kadar minnettarız.” diyor.

Ancak MarsCoin dünyanın en zengin adamıyla hiçbir şekilde bağlantılı olmadığını açıkça belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku