Elon Musk ın Sihirli Değneği Olabilir Dünyanın En Zengin Adamı Hakkında Çarpıcı İddia!

0 0

 Tesla ve SpaceX CEOsu Elon Musk Twitter biyografisine “Bitcoin” eklemesinin ardından Bitcoinin fiyatı yüzde 18 arttı. 

Muskın biyografisine Bitcoin eklemesi birçok kişinin hayal edebileceğinden çok daha fazla önem taşıyor.

Birincisi Musk Amazon CEOsu Jeff Bezosun üzerinde dünyanın en zengin adamı.

Musk Geçtiğimiz Hafta Bitcoine Yatırım Yapmış Olabilir 

İkincisi yüksek net değere sahip bir kişinin geçtiğimiz hafta Coinbasede büyük miktarda Bitcoin satın aldığına dair söylentiler var.

Coinbasedeki Bitcoinin primleri fırladı ve büyük bir satın alma siparişinin piyasaya çıktığını gösterdi. Bazıları bunun Elonu işaret eden büyük bir sermayeye sahip bir yatırımcı olduğunu düşünüyor.

Ayrıca ralliden önce Bitcoin üzerinde yüksek düzeyde bir satış  baskısı vardı. Büyük Bitcoin vadeli işlem borsalarının fonlama oranı nötrdü veya ortalama yüzde 0.01den biraz daha düşüktü.

Fonlama oranı terimi vadeli işlem borsalarının piyasada dengeyi sağlamak için kullandığı bir mekanizmayı ifade eder. Fonlama oranı negatifse bu piyasanın çoğunluğunun Bitcoini açığa sattığı anlamına gelir.

Bu gerçekleşirse piyasa kısa bir sıkışma riski altındadır bu da kısa sözleşmelerin kademeli olarak tasfiyesi anlamına gelir ve Bitcoin fiyatının artmasına neden olur.

Muskın tweeti etrafındaki heyecan ve piyasadaki kısa bir sıkışmanın birleşimi muhtemelen Bitcoin fiyatının güçlü bir şekilde yükselmesine neden oldu.

Daha önce Alpha bülteninde yazdığım gibi:

“Muskın geçtiğimiz hafta Coinbasede Bitcoin satın alan kişi olabileceği konusunda konuşmalar oldu. Coinbase geçtiğimiz hafta Binancee kıyasla yüksek prim gördü. Bitcoin en yoğun zamanlarda Coinbasede yaklaşık 200 dolar daha yüksek işlem görüyordu. Bu yüksek net değerli bir yatırımcının önemli miktarda Bitcoin satın aldığını gösteriyor. Muskın twitterdaki profil değişikliği büyük olasılıkla FOMOnun Muskın Coinbasete yatırım yapan kişi olduğunu düşünmesine neden oldu. “

Sırada Ne Var?

Bazı kripto para tüccarları piyasa duyarlılığının yakın vadede açıkça değiştiğini söylüyor.

“Pentoshi” olarak bilinen bir tüccar piyasa duyarlılığı bir kez daha yükselişe geçtiği için “büyük başlangıç ​​olayının” yaklaştığını söyledi ve şunları ekledi:

Hayatımda hiçbir şey beni boğa piyasasındaki pis bir ayı kadar tiksindiremez. Ayıları kalıcı olarak ait oldukları mağaralarında kış uykusuna göndereceğiz!  Piyasaların olumlu doğası hüküm sürecek. Yalnızca yukarı hep yukarı ve sonsuzlağa doğru”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku