Elon Musk, Bitcoin sorusuna dalga geçerek yanıt verdi…

0 1

Bitcoin ve kripto endüstrisi için Twitterda birkaç gün oldukça çılgınca geçti.

Elon Musk Joe Biden Kanye West ve kripto para birimindeki diğer ünlüler ve isimlerin hesapları Bitcoini içeren bir aldatmacaya teşvik etmek için hacklendi. Hatırlamayanlar için kısaca hatırlatalım: bilgisayar korsanları bu üst düzey hesaplardan bir kripto para biriminin depozitini ikiye katlamayı vaat eden tweetler yayınladılar.

Bilgisayar korsanları yakalanmamış olsa da Tesla CEOsu Musk kripto endüstrisinin meme para birimi aracılığıyla durumu aydınlatıyor.

Elon Musk takipçilerinden biri tarafından: ‘Kahrolasi Bitcoinime ne oldu !!!’ şeklindeki bir soruya: ‘ “Affedersiniz ama Ben sadece Doge satıyorum” diyerek Bitcoin’i tiye aldı.

Musk Doge diyerek yakın zamanda sosyal medyada yarı fenomen hale gelen yüz milyonlarca dolar değerinde bir kripto para birimi olan Dogecoinden (DOGE) bahsediyor.

Yukarıda yer alan yorumdan dakikalar sonra aşağıdaki görüntüyü paylaşılan bir tweette yayınladı. Resimde “küresel finansal sistem” olarak etiketlenmiş bir şehri saran “dogecoin standardı” etiketli bir kum fırtınası gösterilmektedir.

2019da Nisan 1 günü Tesla ve SpaceX genel müdürü Dogecoinin “en sevdiği para birimi” olduğunu düşündüğünü söyledi. Dogecoin topluluğu buna oy verdikten sonra projenin CEOsu olmaya devam etti. Bir kripto para biriminin CEOsu olmak elbette yanlış bir adlandırma ve ifadedir.

Musk Bitcoinin değer kazanabileceğini düşünüyor

Muskın Dogecoin hakkındaki en son yorumu kripto para birimi endüstrisi ile dalga geçme eğilimine uygun olsa da Bitcoinde bir değer gördüğünü ima etti.

2019un başında yayınlanan ARK Invest ile daha önce yapılan bir röportajda Bitcoinin yapıda “umut verici” olduğunu söyledi. Yine de Musk varlığın sürdürülmesi için çok fazla enerji gerektiriren iş yapısının kanıtı üzerindeki güvenini eleştirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku