EKONOMİST: BİTCOİN ”TAMAM YADA DEVAM” DÖNEMİNDE-HAMLE YAPMASI LAZIM

0 0

Bu yıl kripto para birimleri ya da en azından kripto-para birimi yatırımcıları için negatiflerle doluydu.2017 yılının sonlarına doğru çılgın fiyatlarda ticaret yapan kripto  değerlerinin yüzde 80inde düşüş yaşandı. Ekonomist Tyler Cowen göre alarm daha çalmıyor yani henüz!

Bloombergde yayınlanan bir dergide George Mason Üniversitesinde profesör olan Cowen Gelecekeki büyük birşey için  kripto fiyat düşüşünün piyasaya faydalı olabileceğini yazdı. Demiryolu stoklarının çöküşünü ve 2000 yılı dotcom çöküşüne atıfta bulundu. Tüm bu olaylarda Cowen bazı negatifliklerin yanında birçok pozitiflik olduğunu savunuyor.

İnternet stokları 2000-2002 yılların en önemli noktalarından biri haline gelmişti ancak bu durum kötü şirketleri temizledi ve Amazon ve Googleın yükselişi de dahil olmak üzere sonraki teknoloji devriminin yolunu açtı.

Cowen için kripto para birimleri sıfırdan neredeyse 800 milyar dolarlık bir büyüme oranı gördü ve bu da pazarı her türden yatırımcıya çekici hale getirdi.Ekonomi profesörü piyasaya girmenin kolaylaşmasının “sarsıcı fikirlerin etrafa fırlatıldığı ve daha sonra ICOlar tarafından finanse edildiği (başlangıç ​​para teklifleri)” gibi birtakım sorunlara da yardımcı olmadığına dikkat çekti.Kripto para birimleri sınır ötesi ödemeler ve dApplerin oluşturulması da dahil olmak üzere bir çok kullanım vakasına sahip olsa da bazılarıhala para aklama ve uyuşturucu ticaretinin en üstte olduğu dezavantajları için bunu görüyor.Ancak Cowen fiyatlardaki düşüşün yatırımcı fonlarını korurken kripto paranın nasıl daha alakalı hale getirileceğine dair daha fazla tartışmaya yol açtığına inanıyor.

Kriptonun nihayet toplumsal değerini kanıtlamak zorunda olduğu noktadayız.Ama bu ne anlama geliyor?İnternetteki medya için ödeme yapmak için kriptoyu bir mikro ödeme aracı olarak düşünün.Telefonda bir yabancıya Sosyal Güvenlik numaranızın son dört hanesini anlatmak yerinebelki de kimliğinizi doğrulamak için blockchaini kullanacaksınız. .”

Cowen’e göre içinde bulunduğumuz dönem Bitcoin için ”tamam ya da devam” ve ”lafla peynir gemisi yürümez” dönemi. Hangi yolun seçileceği ise önümüzdeki yıllarda netlik kazanacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku