Eğer Binance.com.au adresini ziyaret ederseniz…

0 0

Avustralyada faaliyet gösteren bir çiçekçi olan Binancé ile alan adı anlaşmazlığı yaşayan dünyanın en büyük kripto para borsası bu zorluğu kaybetti.

Decryptteki habere göre Binance 15 Nisandan beri yasalarla mücadele ediyordu. Borsa avukatları Binance ticari markasının 21 Kasım 2018den beri Avustralyada kayıtlı olduğunu ve çiçekçi 27 Ekim 2019da alan adını kaydettiğini iddia etti.

Ancak avukatların iddiaları kabul edilmedi ve 17 Haziranda Binance aleyhine karar verildi. Şu anda Binance.com.au ziyaret ederken bir kripto borsası değil bir çevrimiçi çiçekçi.

İlginç olan bir çiçekçinin internet adresine benzeyen bu sitenin şu anki haliyle düzgün çalışmıyor olması. Ödemeye geçerken hiçbir ödeme yapılmadığında “Ödemeniz için teşekkür ederiz” mesajıyla karşılaşılıyor.

Öte yandan çiçekçi müdürü Nawodyczin de dijital pazarlama yaptığı ve bir şirkette “blockchain borsa araştırmacısı” olarak çalıştığı belirlendi. “Binancé” kelimesini neden seçtiğine gelince Nawodycz bu kelimenin Fransızcada “eşleştirilmiş” anlamına geldiğini ve “binancé çiçekleri” nin “eşleştirilmiş çiçekler” anlamına geldiğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku