Edward Snowden: Bitcoin Yeteri Kadar Gizli Değil

0 0

Edward Snowden NSA için çalışırken hükümet sırlarını sızdırmasıyla ünlü bir kişi.Hükümet ile ilgili binlerce belgeyi ortaya çıkaran Snowden  katıldığı bir etkinlik sırasında Bitcoinin en büyük eksikliğinin “gizlilik” olduğunu söyledi. Konuşması sırasında Bitcoin’in insanlara hükümetlerin eline geçirdiği gücü verme şeklinden bahsetti. Tüm dünyaya özgürce para gönderilemeyceğini ama kripto para biriminin bunu sağladığından bahsetti.

Kripto para borsalarınıda değinen snowdenin en büyük endişesi kripto para borsalarının gelecekte kullanıcı bilgilerini ifşa etmeye başlamaları.

Gerçekten Coinbase gibi büyük borsaların şartlarına bakarsanız sadece kendilerini korumak isterler. Sizi açığa vururlar hesabınızı kapatırlar ve paranızı saklarlar. Ayrıca birçoğunun bankalara çok fazla benzemeye başladığını iddia ederek finansal kripto para birimi hizmetlerinin geliştirilmesinden hoşlanmadığını belirtti.

Affedilmeyen bir şey ise banka gibi çalışan hizmetler geliştirmeye devam edilmesi ama dünyanın daha fazla bankaya ihtiyacı yok.

Snowden ayrıca 2016da bitcoin karşılığında NSA bilgisini açıklayan bir grup hacker grubu olan Shadow Brokerstan bahsetti. Hacking davasının kripto para birimleri konusunda resmi bir savaşın başlangıç ​​noktası olduğunu belirtti. Kısacası aşırı müdahaleci olmadıkça düzenlemenin işe yaramadığını söyledi.

Eğer bitcoini izlemek mümkün olsaydı NSA onları yakalardı ” Satoshi Nakamotonun da aynı pozisyondaydı sistemde dolaşıp iz bırakamıyordu.Sistemin nasıl çalıştığını biliyorsanız hala gizliliğiniz olabilir ”dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku