Dünyanın sonu gelse bile Bitcoin kodları bu yöntemle korunacak

0 0

Microsoft’un GitHub Arşiv Programı; Linux ve Androidin bazı bölümleri gibi açık kaynaklı projelerle Bitcoin kodlarını dünyanın sonu gelse bile zarar vermeyecek şekilde koruyor. Kuzey Kutbu Dünya Arşivinde korunan kodlar bir şekilde medeniyetin gelişimini güçlendiriyor.

KRİPTO PARA MADENCİLİĞİ İÇİN DEVİR AÇACAK CİHAZ… TIKLAYIN

Açık kaynak projelerinin gelecek nesiller için korunmasını sağlamak için Kuzey Kutbu Arşivi iklim değişikliğine doğal afetlere ve dış tehlikelere karşı koymak üzere tasarlandı. Deniz seviyesinden 104 metre yükseklikte buzla kaplı madenin 350 metre altında ve buzla kaplı bölgenin 350 metre altında bulunan bu korunan alan Norveç takımadaları Svalbardda dünyanın en kuzey bölgelerinden birinde yer alıyor.

Arşiv odası yerçekiminin suyu tahliye edebileceği bir yere inşa edildi. Madende fiziksel olarak erişmeyi zorlaştıran birçok katman var.

1000 yıl sürebilir

Bitcoin (BTC) projesi GitHub sitesindeki etkin havuzların bir anlık görüntüsünü alıyor ve bunları Kuzey Kutbu Dünya Arşivinde güvenle saklıyor. Kodlar her biri 8.8 milyon piksel olan gümüş filmlerde tutuluyor. Kodların depolandığı özel film makaraları 1000 yıl korunabiliyor.

Online kaynak veri depolama şirketi GitHubı 2018de 75 milyar dolara satın alan Microsoft açık kaynak projelerini korumaya kararlı.

GitHub ayrıca depolanan verilerin raf ömrünü önemli ölçüde artırmak için Microsoftun Proje Silis ile birlikte çalışıyor. Ortaklık tüm aktif kamu depolarını bir femto-saniye lazer kullanarak ve kuvars cam levhalar üzerine yazarak 10bin yıldan fazla bir süre arşivlemeyi hedefliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku