Dünyanın En İyi Yatırım Fırsatı: Bitcoin

0 0

Mart ayındaki en düşük seviye olan 3.500 dolardan bu yana güçlü bir ralli yaşayan Bitcoin mevcut durum itibariyle 19.300 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu geçen hafta içerisinde gördüğü en düşük seviyelerin çok üzerinde bir seviye iken Mart ayının en düşük seviyesinden yüzde 400 daha fazladır.

Analistlere göre coin diğer piyasalara oranla yukarı yönlü bir eğilim gösteriyor.

Standford Üniversitesi Hoover Enstitüsünde finans tarihçisi olan Niall Ferguson son zamanlarda en iyi yatırım fırsatının Bitcoin olduğunu düşünüyor:

“BTCye yatırım yapacağım. Sene başından bugüne kadar yüzde 165 artış gördü. Şu anda 19binin üzerinde yer alıyor. Eğer senenin başında pandeminin geldiğini söyleyeseydin altına mı Bitcoine mi yatırım yapardım? Bitcoini tercih etmek doğru olurdu çünkü altın sadece yüzde 21 arttı. Bitcoin ise gördüğünüz gibi daha fazla getiri sağladı.

Ferguson Wall Street yatırımcılarının BTCyi benimsediği gerçeğine değindi:

“Bitcoinin dijital bir varlık olarak kabul edilerek yarı dijital bir altın olarak görülmesi pandeminin ortaya çıkışıyla hız kazandı. Yatırım dünyasının figürleri her ay  “Tamam şimdi BTCye yöneliyorum” dedi. Bu kurumsal benimseme süreci daha da ilerlemelidir.”

Portföylerinin küçük bir yüzdesine sahip Bitcoin satın alan Wall Street milyarderlerinin akınının fiyatı iki katına çıkaracağını düşünüyor. Kıt bir arz ve HODLer dinamiği nedeniyle BTC fiyat hareketinin boğa piyasaları sırasında son derece yinelemeli olması ihtimal dahilinde yer alıyor.

Bu BTCnin piyasa değerine göre küçük sermaye miktarının piyasada normalden büyük bir etkisi olabileceği anlamına geliyor:

“Dünyadaki tüm milyonerler toplu olarak varlıklarının yüzde 0.2sini Bitcoinde tutmaya karar verselerdi; Bitcoin fiyatı bu yıl 15.000 dolar olacaktı. Yüzde 1 olsaydı fiyat Bitcoin başına 75.000 dolar olurdu. Bu nedenle insanlar bunu çeşitlendirilmiş bir portföyde saygın bir yere sahip yeni bir varlık biçimi olarak kabul ettikçe hala olumlu bir taraf var.”

Altından Daha İyi

Wall Street yatırımcıları Bitcoinin altından daha iyi bir yatırım olduğunu savunuyor. 

Geçtiğimiz günlerde milyarder varlık yöneticisi Paul Tudor Jones BTCnin yatırım olarak altından daha iyi olduğunu söyledi. Bu piyasa ortamında BTCnin “yarıştaki en hızlı at” olabileceğini açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku