Dünyanın En Büyük Varlık Yönetim Şirketinden Bitcoin Müjdesi

0 2

2020 özellikle geleneksel yatırımcılar ve uzun süredir kripto para birimleri hakkında çekinceleri olan kurumsal müşteriler arasında Bitcoinin imajının değiştiği bir yıl oldu. Paul Tudor Jones ve MicroStrategy’den Michael Saylor Bitcoin hayranlıklarıyla ön plana çıktılar. Şimdi Bitcoinin başka bir hayranı daha var gibi görünüyor.

 Yaklaşık 743 trilyon dolarlık varlığı denetleyen dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRockun başkanı  lideri kripto para birimi hakkında olumlu açıklamalar yaptı.

 1 Aralık CNBC raporuna göre BlackRock CEOsu Larry Fink Bitcoinin şu ana kadar “birçok insanın dikkatini ve hayal gücünü yakaladığını” ancak Bitcoin piyasasının diğer piyasalara kıyasla yeterince gelişemediğini belirtti.

 İngiltere Bankasının eski başkanı Mark Carney ile yaptığı görüşmede Fink gelişmekte olan Bitcoin piyasasının küresel bir piyasaya dönüşme potansiyeline sahip olduğunu kaydetti.

 “Bitcoin birçok yatırımcının dikkatini ve hayal gücünü yakaladı. Hala test edilmemiş diğer piyasalara göre oldukça küçük bir piyasa. Her gün büyük dev hareketlere şahit oluyorsunuz. Bitcoin küresel bir piyasaya dönüşebilir mi? Muhtemelen evet! “

 Bitcoin dolara tehdit oluşturuyor

 Fink ayrıca dijital para biriminin dünyanın önde gelen rezerv para birimi olarak ABD dolarının durumu üzerindeki etkisinden bahsetti. CEO Bitcoinin her geçen gün doları dünya çapında elinde tutan bireyler şirketler ve finans kurumları için “daha az çekici” hale getirdiğini öne sürdü.

 Borsa ve altının bu yıl yeni zirvelere ulaşmasına rağmen Bitcoin bu yıl tüm yatırım varlıklarından çok daha iyi performans gösterdi. Finkin yorumları Bitcoin tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdıktan kısa bir süre sonra geldi.

 Fink daha önce Bitcoin karşıtıydı

Larry Fink’in Bitcoin hakkındaki son açıklamaları duruşunda tam bir U dönüşünü  gösteriyor. Ekim 2017de CNBCye verdiği bir röportajda Bitcoini “kara para aklama endeksi” olarak tanımlayarak ağır bir şekilde eleştirmişti. O zaman Fink şu ifadeyi kullanmıştı: “Bitcoin size dünyada kara para aklama için ne kadar talep olduğunu gösteriyor. Hepsi bu. “

2018in sonlarında Fink Bitcoinin meşru bir varlık olmadığını ve firmasının Bitcoine yatırım yapmayacağını söylemişti.

2020 yılı Bitcoin için muazzam bir yıl oldu ve Wall Street CEOsu da bundan etkilenmiş gibi. Finkin yorumları BlackRock’un Global Sabit Gelir CIOsu Rick Riederın “Bitcoinin büyük ölçüde altının yerini alacağını çünkü altınından çok daha işlevsel olduğunu” belirtmesinden hemen sonra geldi.

Bu arada BlackRock yakın zamanda 425 milyon dolar değerinde bitcoin satın alan MicroStrategydeki hissesi aracılığıyla dolaylı olarak Bitcoini elinde tutuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku