Dünyanın en büyük varlık yöneticisinin CEO suna göre, Bitcoin küresel bir varlık haline dönüşecek

0 1

Dünyanın en geniş varlık yöneticisinin başı Bitcoin hakkında biraz olumlu düşünceler sergiliyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan (7.4 trilyon Dolar üzeri) BlackRock CEOsu Larry Fink birçok insanın Bitcoine ilgi gösterdiğini ve kripto para birimi piyasasının diğer pazarlara göre hala küçük olduğunu söyledi.

Fink Salı günü Dış İlişkiler Konseyinde eski İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Mark Carney ile CNBCde yapılan röportajda yeni ortaya çıkan kripto para birimi varlık sınıfının küresel bir piyasa varlığına dönüşebileceğini söyledi.

Bitcoine sahip olmanın ABD Doları üzerinde gerçek bir etkisi olduğunu ve uluslararası Dolar bazlı varlık sahipleri için küresel ölçekte daha az ilgili olduğunu söyleyen Fink “Doların rezerv para birimi olarak ihtiyacını değiştiriyor mu?” sorusunu da gündeme taşıdı.

Bu yorumlar önde gelen geleneksel finansal yatırımcılardan nadiren destek gördü ancak varlıklarının bir kısmını Bitcoine yatıran milyarder hedge fon yöneticilerinden Stanley Druckenmiller ve Paul Tudor gibi isimler BTC hakkında daha olumlu düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku