Dünyanın en büyük kripto madeninde Bitcoin çıkaracak

Dünyanın en büyük kripto madeninde Bitcoin çıkaracak
  • 07 Ocak 2020

Japon girişim sermayesi SBI Holdings Inc. ve internet sağlayıcı GMO Internet Inc., sektörde dikkatlerin yoğunlaştığı yeni nokta Rockdale, Teksas'ta bulunan dünyanın en büyük kripto madeninde Bitcoin çıkarmaya başlayacak.

Konuya yakın kaynaklara göre iki şirket, Northern Bitcoin AG'ye bağlı Whinstone Inc. ile gelecek aylarda Alman şirketin tesislerinde kripto para aktarım işlemleri yapmak üzere prensip anlaşmasına vardı.

Kaynaklar SBI Holdings'e bağlı SBI Crypto ile GMO'ya kapasite ayırmanın Nothern Bitcoin'in büyük ve sektörü yakından takip eden daha fazla yatırımcıyı çekmesinde faydalı olabileceğini belirtti. Northern Bitcoin, GMO ve SBI sözcüleri konuyla ilgili yorum yapmadı.

Geçen yıllarda rotasını kendi kendine Bitcoin madenciliği yapmaktan büyük yatırımcılar için planlama ve faaliyette bulunmaya çeviren Nothern Bitcoin, büyük yatırımcıları sert fiyat dalgalarından da koruyor. Aynı zaman büyük leasing kontratları şirketin gelir ve karını artırıyor.

Frankfurt merkezli şirket geçen ay yaptığı açıklamada Rockdale veri merkezinin faaliyete başladığı zaman ilk kapasitesinin 300 megavat olacağını ve yıl sonuna kadar 1 gigavata ulaşacağını belirtmişti. Söz konusu rakam, mevcut durumda dünyanın en büyüğü olan Çin'deki Bitmain Technologies Ltd. tarafından işletilen kripto madeninin kapasitesinin üç katından fazla.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

Sbı holdings ınc ile ilgili her şey

Dünyanın en büyük kripto madeninde Bitcoin çıkaracak

Dünyanın en büyük kripto madeninde Bitcoin çıkaracak

Japon girişim sermayesi SBI Holdings Inc. ve internet sağlayıcı GMO Internet Inc., sektörde dikkatlerin yoğunlaştığı yeni nokta Rockdale, Teksas'ta bulunan dünyanın en büyük kripto maden...

  • 07 Ocak 2020
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.