Dünyaca Ünlü Gazeteden Ripple’a (XRP) Çarpıcı Destek!

0 155

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a karşı açılan dava tüm dünyada en merak edilen konularından biri haline gelirken, ABD basınından SEC’in tutumuna yönelik eleştiriler geldi.

ABD’nin en önemli gazetelerinden The Wall Street Journal’ın yayın kurulu tarafından yayınlanan yazıda, SEC’in kripto paralar konusundaki yaklaşımı eleştirildi ve SEC’in kafa karışıklığa sebebiyet verdiği ifade edildi. Yazıdaki en öne çıkan ifade şu şekilde:

“Düzenleyiciler, net kurallar belirlemeden önce dava açarak yatırımcılara zarar veriyor”

Haberde SEC’in kripto paraların ICO süreçleri ile menkul kıymetler arasındaki farkları ortaya koyan net kurallar koymamasının sektörün geleceğini tehlikeye attığı belirtilerek Ripple davasına ilişkin tespitlere yer verildi.

“SEC, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) menkul kıymet olmadığına inanıyor ve buna gerekçe olarak geliştiricilerinin satışlarından kar etmemesini gösteriyor. Ancak bu muafiyetlere ilişkin eski SEC Başkanı Jay Clayton’ın bir dönem yaptığı açıklamalardan başka bir resmi düzenleme yok.

Belirsizlik Hakim

Ripple davası yargıçlarından Sarah Netburn’un bulguları, ajansın hangi para birimlerini düzenleyip düzenlemediği konusunda net kurallar belirlemediğini gösteriyor.

Davada yargıç Netburn’un SEC’in avukatlarına, Ripple’ın bir faydası olduğunu söylemesi de SEC’in Ripple konusundaki tutarsızlığını ortaya koyuyor.”

WSJ tarafından kaleme alınan yazıda SEC’in bu karmakarışık ve resmi bir metne dayanmayan yaklaşımlarının kripto para ekosistemine ve perakende yatırımcılara zarar verdiği belirtildi. Özelikle Coinbase’in 86 milyar dolarlık halka arz sürecine vurgu yapılarak kripto para sektörünün giderek kurumsallaştığı ancak SEC’in bu sektörü gri alanda bırakmayı tercih ederek sektöre ve yatırımcılara zarar verdiği ifade edildi.

Özellikle ABD basınının Ripple tarafında yer alması, davanın Ripple lehine sonuçlanmasını kuvvetlendirebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız’ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku