Dünya Nüfusunun Yüzde Kaçı Bitcoin e Yatırım Yaptı?

0 0

Bitcoin son birkaç yılda büyük oranda yükselme kaydederken dünyada hala kripto para birimine yatırım yapmamış birçok kişi var. Önde gelen analistin tahminlerine göre dünya nüfusunun yüzde ikisinden daha azı şu ana kadar Bitcoine yatırım yaptı.

 Analisti Willy Wooya göre bu oran tam olarak dünya nüfusunun yüzde 1.7si bu da toplam 120 milyon kişinin lider kripto para birimine yatırım yaptığı anlamına geliyor.

 Analistin de açıkladığı gibi bu basit gerçek Bitcoinin yaygın bir şekilde benimsenmesi durumunda kripto para biriminin fiyatında muazzam bir büyüme olacağını gösteriyor. Woo özellikle internet ve cep telefonları gibi günümüz dünyasını değiştiren diğer teknolojilerin büyüme oranlarına değinerek BTCnin mevcut hızında büyümeye devam ederse “tarihteki en hızlı tırmanışlardan birine” sahip bir teknoloji olacağını açıkladı.

 Woo yakın zamanda yaptığı bir analizde Bitcoinin gelecek yılın sonuna kadar 200 bin dolar ve hatta 300 bin dolara ulaşacağını düşündüğünü açıkladı:

 Büyüme devam edecek

 Analistlerin birçoğu Bitcoine yatırım yapan dünya nüfusundaki yüzdelik payın hızla artmasını bekliyor.

 Önümüzdeki yıllarda milyoner yatırımcıların bu alana toplu sermaye ayırması bekleniyor. Standford Üniversitesi Hoover Enstitüsünde finans tarihçisi olan Niall Ferguson kurumsal yatırımcıların ve milyonerlerin Bitcoini benimsemeye başladığını söyledi ve şunları ekledi:

 “Bitcoinin dijital bir varlık ve dijital bir altın olarak kabulü bu salgınla birlikte hızlandı. Neredeyse her ay yatırım dünyasının bazı önemli isimler “Tamam şimdi BTCyi ciddiye alacağım” demeye başladı. Bu kurumsal benimseme sürecinin daha da ilerlemesi gerekiyor. “

 Dahası Blockchain Capital yapılan bir ankette Amerikalıların neredeyse yarısının Bitcoinin önümüzdeki beş ila on yıl içinde yaygın olarak kullanılacağını düşündüğünü ortaya çıkardı. En önemlisi de Amerikalıların neredeyse üçte biri önümüzdeki beş yıl içinde lider kripto para birimine yatırım yapmak istediklerini belirtti…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku