Dört büyük muhasebe firması KPMG, yatırımcılara yardımcı olacak araçlar sundu

0 0

KPMG Chain Fusion geleneksel finans şirketlerine ve fintech şirketlerinin iyi yönetilen kripto varlık hizmetleri sunmasına yardımcı olmak için hazırlandı.

Kurumsal Müşterileri Hedeflemek

Yakın zamanda yapılan bir duyuruda şirket KPMG Chain Fusionı sundu. Proje kurumsal müşteriler için kamu ve özel blockchain ağları üzerinden kripto ile geleneksel varlıkların yönetimine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Yeni yetenekler seti kripto ve dijital varlıklar için güçlü sistem kontrolleri ve süreçleri için küresel düzenleyici hususları yönetme ve ele alma konusunda müşterilere hizmet edecek. Ayrıca müşterilere kripto varlıkların kurumsal pazarında rekabet eden organizasyonlarla karşılaşan çeşitli karmaşık temel problemleri çözme konusunda yardımcı olacak.

KPMG Cryptoasset Services ekibinin yöneticisi ve yardımcı lideri Sam Wyner şu açıklamayı yaptı:

“Düzenleyiciler ve denetçiler ister kripto varlıkları ister geleneksel sistemler olsun ister aradaki herhangi bir şey olsun bir kripto varlık işletmesi içinde ve genelinde tam olarak uygulanan kontroller ve süreçler bekler. Bir blok zincir veya dijital varlık tabanlı bir iş iseniz her şey için ayrı sistemlere sahip olacaksınız.”

Çalışma sistemi

Chain Fusionın temelleri hem blockchain hem de geleneksel sistemlerden gelen verileri birleştirmek için yapılandırılmış bir bilgi modelinden faydalanıyor. Böylece işletme risk ve uyumluluk hedefleri için gerekli analitiği desteklemeyi hedefliyor.

Chain Fusionın yetenekleri ve hızlandırıcıları şirketlerin temel kripto iş yeteneklerini kolayca benimsemelerini desteklemek için üretildi. Ayrıca gözetim altındaki varlıkların kriptografik kanıtının zorluklarıyla başa çıkmalarına yardımcı olacak. Çok taraflı hesaplamalı kripto varlık cüzdanları ve AML için işlem izleme gibi temel saklama olanaklarının konuşlandırılmasına ve entegrasyonuna destek olacak.

Wyner

“Önde gelen kriptoasset teknolojisi çözümleri kendi sistemlerindeki süreç ve kontrol gereksinimlerini karşılayabilir ancak daha büyük zorluk sistemlerin bu sistemler arasında tüm doğru süreçler ve kontroller ile birlikte çalışabilmelerini sağlamaktır.

açıklamasını yaptı.

Belirtildiği gibi Chain Fusion “bu sistemleri gerekli süreçler ve kontrollerle bir çatı altında buluşturacak.”

Son zamanlarda Amerikan çok uluslu finansal hizmetler şirketi Fidelity Investments  kurumsal yatırımcıların % 36sının Bitcoin veya diğer kripto para türlerine yöneldiğini belirtti.

ABD merkezli lider kripto para borsası Coinbase yakın zamanda önde gelen kripto aracılık şirketi Tagomiyi satın alarak kurumsal odağını da güçlendirdi.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku