Dört büyük muhasebe firması KPMG, yatırımcılara yardımcı olacak araçlar sundu

Abone Ol
Dört büyük muhasebe firması KPMG, yatırımcılara yardımcı olacak araçlar sundu
Yaprak Gökçe
 • 23 Haziran 2020
 • Yazar:

  KPMG Chain Fusion, geleneksel finans şirketlerine ve fintech şirketlerinin iyi yönetilen kripto varlık hizmetleri sunmasına yardımcı olmak için hazırlandı.

  Kurumsal Müşterileri Hedeflemek

  Yakın zamanda yapılan bir duyuruda şirket KPMG Chain Fusion'ı sundu. Proje, kurumsal müşteriler için kamu ve özel blockchain ağları üzerinden kripto ile geleneksel varlıkların yönetimine yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Yeni yetenekler seti, kripto ve dijital varlıklar için güçlü sistem kontrolleri ve süreçleri için küresel düzenleyici hususları yönetme ve ele alma konusunda müşterilere hizmet edecek. Ayrıca müşterilere, kripto varlıkların kurumsal pazarında rekabet eden organizasyonlarla karşılaşan çeşitli karmaşık temel problemleri çözme konusunda yardımcı olacak.

  KPMG Cryptoasset Services ekibinin yöneticisi ve yardımcı lideri Sam Wyner, şu açıklamayı yaptı:

  “Düzenleyiciler ve denetçiler, ister kripto varlıkları, ister geleneksel sistemler olsun, ister aradaki herhangi bir şey olsun, bir kripto varlık işletmesi içinde ve genelinde tam olarak uygulanan kontroller ve süreçler bekler. Bir blok zincir veya dijital varlık tabanlı bir iş iseniz, her şey için ayrı sistemlere sahip olacaksınız.”

  Çalışma sistemi

  Chain Fusion'ın temelleri, hem blockchain hem de geleneksel sistemlerden gelen verileri birleştirmek için yapılandırılmış bir bilgi modelinden faydalanıyor. Böylece, işletme, risk ve uyumluluk hedefleri için gerekli analitiği desteklemeyi hedefliyor.

  Chain Fusion'ın yetenekleri ve hızlandırıcıları, şirketlerin temel kripto iş yeteneklerini kolayca benimsemelerini desteklemek için üretildi. Ayrıca, gözetim altındaki varlıkların kriptografik kanıtının zorluklarıyla başa çıkmalarına yardımcı olacak. Çok taraflı hesaplamalı kripto varlık cüzdanları ve AML için işlem izleme gibi temel saklama olanaklarının konuşlandırılmasına ve entegrasyonuna destek olacak.

  Wyner,

  “Önde gelen kriptoasset teknolojisi çözümleri, kendi sistemlerindeki süreç ve kontrol gereksinimlerini karşılayabilir, ancak daha büyük zorluk, sistemlerin bu sistemler arasında tüm doğru süreçler ve kontroller ile birlikte çalışabilmelerini sağlamaktır.

  açıklamasını yaptı.

  Belirtildiği gibi, Chain Fusion “bu sistemleri gerekli süreçler ve kontrollerle bir çatı altında buluşturacak.”

  Son zamanlarda, Amerikan çok uluslu finansal hizmetler şirketi Fidelity Investments , kurumsal yatırımcıların % 36'sının Bitcoin veya diğer kripto para türlerine yöneldiğini belirtti.

  ABD merkezli lider kripto para borsası Coinbase, yakın zamanda önde gelen kripto aracılık şirketi Tagomi'yi satın alarak kurumsal odağını da güçlendirdi.

   

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Kpmg ile ilgili her şey

  Kripto para yatırımcısı için yeni bir alternatif geldi

  Kripto para yatırımcısı için yeni bir alternatif geldi

  Tanınmış bir kripto para şirketi olan ve KPMG Fintech başlangıç ​​ödülünün kazanan Crypterium, yeni Crypterium Card VISA Edition'ın lansmanını duyurdu. Kart, şu anda dünya çapınd...

  • 20 Temmuz 2020
  KPMG kripto para yönetim platformunu tanıttı

  KPMG kripto para yönetim platformunu tanıttı

  KPMG, kurumsal kripto adaptasyonunu hızlandırmak için tasarlanmış bir kripto para birimi yönetim platformu başlattı. KPMG’nin patent bekleyen platformu, kripto para biriminin temel kullanım...

  • 28 Haziran 2020
  Dört büyük muhasebe firması KPMG, yatırımcılara yardımcı olacak araçlar sundu

  Dört büyük muhasebe firması KPMG, yatırımcılara yardımcı olacak araçlar sundu

  KPMG Chain Fusion, geleneksel finans şirketlerine ve fintech şirketlerinin iyi yönetilen kripto varlık hizmetleri sunmasına yardımcı olmak için hazırlandı. Kurumsal Müşterileri Hedeflem...

  • 23 Haziran 2020
  KPMG'den Microsoft ile Blockchain üzerine ortaklık

  KPMG'den Microsoft ile Blockchain üzerine ortaklık

  İş danışmanlığı şirketi KPMG, 5G ağ hizmetleri beklentisiyle telekom endüstrisi için blok zinciri tabanlı bir yerleşim çözümü oluşturmak üzere teknoloji şirketleri Tomia, Microsoft...

  • 20 Temmuz 2019
  BLOCKCHAIN İLE İLGİLİ İŞ İLANLARI ARASINDA PWC ÖNDE

  BLOCKCHAIN İLE İLGİLİ İŞ İLANLARI ARASINDA PWC ÖNDE

  İş arama platformu Indeed üzerinden yapılan yeni bir araştırma, Blockchain ile ilgili en çok iş ilanı yayınlayan şirketin PricewaterhouseCoopers (PwC) olduğunu gösteriyor. ...

  • 02 Nisan 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.