Donald Trump'ın Varlıkları Açıklandı: Bu Altcoin'den Yüklüce Almış!
Donald Trump'ın Varlıkları Açıklandı: Bu Altcoin'den Yüklüce Almış!

Donald Trump’ın Varlıkları Açıklandı: Bu Altcoin’den Yüklüce Almış!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya genelinde kripto para benimsenmesi günden güne artarken, dünya liderleri ve eski başkanlar da kripto para birimlerine yatırım yapıyor. Özellikle Donald Trump’ın ABD Başkanlığına yeniden aday olmasıyla mal varlıklarını açıklaması dikkatleri üstüne çekti. Son veriler ABD Başkanlık Adayı Donald Trump’ın büyük miktarlarda bu altcoin projelerine sahip olduğunu ortaya koyuyor! İşte detaylar…

Donald Trump, bu altcoin projesine yüklü yatırım yapmış!

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere birçok büyük yatırımcı kripto para projelerine yatırımlarını aktarıyor. Başta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere birçok yatırım yapan büyük yatırımcılar, diğer küçük yatırımcılar için de bir rol model olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak dikkat çeken veriler ABD’den gelirken, ABD Başkanlık Adayı Donald Trump, mal varlıklarını açıkladı. Açıklanan varlıklara göre Donald Trump’ın 250 bin ila 500 bin dolar aralığında Ethereum (ETH) varlığı olduğu bildiriliyor.

Veriler, Trump’ın bu Ethereum’ları Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra satışını yaptığı NFT koleksiyonuyla edindiğini ortaya koyuyor. Halihazırda bilindiği üzere Trump, geçtiğimiz Aralık ayında kendi NFT tabanlı kart koleksiyonunu piyasaya sürmüştü. Hatırlayacağınız üzere 44 bin NFT’nin yer aldığı koleksiyonda her biri yaklaşık 99 dolar seviyesindeydi ve hızla tükenerek dikkat çekmişti. Hemen ardından ise bir başka koleksiyonla yatırımcıların dikkatini çeken Trump, satışlardan toplamda 9 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Trump ise 298 bin dolar lisans ücreti kazandı. Fakat bütün bu hareketler ABD’de Başkanlık yaptığı zaman Donald Trump’tan gelen hareketlere benzemiyor. Bildiğiniz üzere Donald Trump, Başkanlık yaptığı süreç boyunca bir Bitcoin (BTC) karşıtı olarak rol oynamış ve doların dünya üzerindeki önemini artırmak istemişti.

Bitcoin düşmanı Trump, kripto yatırımı yapıyor

Bitcoin ve kripto para düşmanı Trump, Ethereum’ları ile dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin ve kripto para piyasası hakkında yaptığı olumsuz yorumlarla dikkat çeken Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda “değeri epeyce değişken olan ve para olmayan” Bitcoin ve diğer kripto paraların bir hayranı olmadığını, yasalarca düzenlenmemiş kripto varlıkların uyuşturucu ticareti ve diğer yasa dışı aktiviteler dahil, kanunsuz davranışlara kolaylık sağladığını aktarmıştı. Birçok yasa dışı faaliyet üzerinde kullanıldığını düşündüğü Bitcoin için karşıt olan Donald Trump’ın bu son hamlesi ise dikkatleri topladı.

Bloomberg Raporu: Kripto Para Fonları Neden Kapatılıyor?

Anlık olarak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 29,408.29 dolardan işlem görüyor ve son bir haftalık süreçte yüzde 1.3 değer kazandı. Ethereum için ise fiyat seviyesi 1,849.80 dolar seviyesinde yer alıyor ve son bir haftalık süreçte yüzde 1.2 değer kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Donald Trump’ın Varlıkları Açıklandı: Bu Altcoin’den Yüklüce Almış!